Czy ubezpieczenie domu może łączyć niski koszt z wysokim stopniem ochrony?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy ubezpieczenie nieruchomości jest kosztowne? Czy podpisanie umowy jest trudne? Czy umowy i polisy różnią się pomiędzy sobą? Co obejmują i jakie mają wykluczenia? Te i znacznie więcej innych pytań zadaje sobie co roku mnóstwo odpowiedzialnych osób, które chcą zabezpieczyć swoje dobro na przyszłość. Zakup ubezpieczenia, co warto uzmysłowić sobie jeszcze przed jego wybraniem, wiąże się oczywiście z pewnymi niedogodnościami, w tym głównie z dokładnym przeanalizowaniem całej ochrony. Pomocna w tej kwestii okazuje się porównywarka ubezpieczeń mieszkania.

Gdzie szukać najkorzystniejszego ubezpieczenia nieruchomości?

Wielu z nas poszukując dobrego ubezpieczenia swojej nieruchomości, wpisuje w wyszukiwarce Google znane sobie towarzystwa ubezpieczeniowe. Dla jednych jest to np. PZU, a dla innych Aviva, a dla jeszcze innych np. Proama. To ogromny błąd. W ten sposób można zamknąć sobie drogę do wielu innych firm, w których być może znalazłoby się ubezpieczenie praktycznie skrojone do Twoich potrzeb. A różnice pomiędzy poszczególnymi firmami mogą być zauważalne.

Poszczególne polisy różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim stopniem zapewnianej ochrony. W podstawie możemy liczyć na wypłatę odszkodowania w ramach pożaru czy zalania i zniszczenia w ten sposób konstrukcji budynku, a w rozszerzonej – w razie kradzieży czy uszkodzenia sprzętu domowego w wyniku przepięć w sieci energetycznej. Co to oznacza? Że liczy się research!

Ranking ubezpieczeń domów i mieszkań – zalety

Przed wyborem towarzystwa ubezpieczeniowego warto poznać zalety większości polis ubezpieczeniowych. Jest ich całe mnóstwo.

  • zabezpieczenie finansowe w razie nagłej sytuacji awaryjnej,
  • możliwość ponownego zakupu zniszczonych przedmiotów,
  • przywrócenie stanu mieszkania lub domu sprzed wystąpienia zdarzenia,
  • opcja pokrycia kosztów pobytu w hotelu dla całej rodziny na czas przywracania stanu nieruchomości,
  • i wiele innych.

Istotne jest jednak to, gdzie podpiszemy umowę. Każda polisa ma pewne wykluczenia, a wykluczenia równają się z kolei niewielkiej możliwości uzyskania wynagrodzenia w razie ich wystąpienia. Dla przykładu nie uzyskasz wypłaty, gdy kradzież nie będzie nosiła oznak włamania, gdy zalanie wystąpi z przyczyn leżących po stronie domownika lub gdy ekipa przeprowadzi remont niezgodnie ze sztuką budowlaną. Czytaj umowy – być może znajdzie się w nich to, czego nie powinno być?

O czym można się dowiedzieć z porównywarki ubezpieczeń?

Bardzo pomocna okaże się z całą pewnością porównywarka, za pomocą której można samodzielnie i w błyskawicznym czasie ocenić koszt podpisania danej polisy oraz stopień zapewnianej przez nią ochrony. Poznamy także zakres wykluczeń oraz sumę ubezpieczenia i wiele, wiele innych szczegółów, które mają ogromne znaczenie dla osób i mienia objętego ochroną. Właśnie z tego względu ubezpieczenie domu – ranking stanowi najlepsze miejsce do poszukiwania swojej spersonalizowanej umowy  ubezpieczeniowej, która zabezpieczy mieszkanie na parterze lub na poddaszu, a także całe domy wolnostojące.

Zdj. główne: OleksandrPidvalnyi/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*