Ravelry to miejsce, w którym gromadzą się dziewiarze z całego świata i gdzie dzielą się pomysłami, inspiracjami i pasją. Każdy pasjonata dziewiarstwa w dowolnej formie powinien tam zajrzeć.
Jeśli zajmujesz się robótkami ręcznymi już dłuższy czas i jesteś członkiem tematycznych grup społecznościowych, to z pewnością niejednokrotnie widziałeś wzmianki o Ravelry. Jeśli nie, zapraszamy do lektury naszego artykułu. Dowiesz się, co oferuje strona i czy warto dołączyć do największej i międzynarodowej internetowej społeczności dziewiarzy.
Na stronie znajduje się kilka sekcji i wszystkie mają pomagać miłośnikom rękodzieła. A na czym ta pomoc polega? Możesz tu znaleźć instrukcje wykonania projektów i wzory szali, chust, swetrów, czapek, rękawiczek itp., a także obejrzeć zdjęcia gotowych robótek innych użytkowników. Głównym językiem witryny jest angielski, dlatego zdecydowana większość instrukcji również będzie dostępna jedynie w tym języku (choć są też takie w wersji polskiej). Dowiesz się z nich, z czego wykonany jest przedmiot, ile przędzy potrzebujesz i jakich narzędzi najlepiej użyć. Wszystkie informacje na temat wzoru są w jednym miejscu, więc nie musisz szukać ich na innych stronach czy kontach.
Niektóre wzory są darmowe, a inne płatne. Średni koszt wynosi od 4 do 8 dolarów, ale są też wzory za 2 lub za 24. Zakupu dokonuje się kartą bankową. Nie ma konieczności posiadania konta PayPal. Wszystkie zakupione instrukcje są zapisywane w bibliotece na profilu użytkownika – można łatwo i wygodnie wrócić do nich w dowolnym momencie, a nawet pobrać je na komputer i urządzenia mobilne.
1. To ogromna biblioteka zawierająca tysiące płatnych i bezpłatnych wzorów. Dzięki dużej liczbie filtrów łatwo znaleźć to, czego potrzebujesz. Chcesz dopasować projekt do konkretnej przędzy lub określonego wzoru? Proszę bardzo!
Co więcej, na Ravelry możesz stworzyć listę ulubionych instrukcji – wystarczy kliknąć przycisk i zapisać projekt na liście. Zebrane wzory możesz grupować według wygodnych dla Ciebie kryteriów, które ułatwią Ci nawigację. Teraz nie musisz przeglądać gigabajtów plików na komputerze, aby zdecydować, który projekt wykonać. Wystarczy przejść do ulubionych, włączyć kilka filtrów i gotowe!
2. Wszystkie bezpłatne i zakupione przez Ciebie instrukcje są przechowywane w jednym miejscu – bibliotece (library), do której możesz uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem, że masz dostęp do Internetu. Brak połączenia z siecią nie stanowi dużego problemu, bo wszystkie wzory możesz pobrać i przechowywać również na komputerze, tablecie czy telefonie.
3. Czy masz wystarczająco dużo przędzy? Czy brakuje Ci jakichś kolorów? A pamiętasz wszystkie nazwy i ilość wszystkich motków? Tu również z pomocą przychodzi Ravelry, a dokładnie sekcja stash!
Witryna wygodnie przechowuje informacje o wszystkich Twoich zapasach. Nie musisz grzebać w pudełkach, aby się dowiedzieć, czy masz wystarczająco dużo przędzy na dany projekt. Co więcej, podczas przeglądania stron wzorów, system generuje yarn ideas (pomysły na wybór przędzy) na podstawie Twoich zapasów. Oznacza to, że jeśli ktoś robi na drutach z przędzy, którą masz w stash, możesz obejrzeć ten projekt, sprawdzić zużycie przędzy i przeczytać komentarze.
Jeśli lubisz zapisywać rezultaty swojej pracy, możesz skorzystać z opcji dodawania zdjęć gotowych projektów do witryny wraz z komentarzami i opisami, a następnie możesz się nimi podzielić z innymi użytkownikami.
5. Wspaniała społeczność ludzi gotowych dzielić się doświadczeniem, radą i dobrym słowem. Obecnie na Ravelry jest 9 milionów użytkowników, którzy tworzą grupy tematyczne i organizują eventy takie jak wspólne dzierganie, festiwale, lekcje grupowe i zwykłe spotkania towarzyskie. A to wszystko globalnie i zdalnie.
Ravelry jest wspaniałą twórczą przestrzenią dla miłośników trudnej, ale wdzięcznej sztuki dziergania. To idealne miejsce zarówno dla profesjonalistów, jak i nowicjuszy. Jeśli nie wierzysz, przekonaj się sam. Rejestracja przecież nic nie kosztuje, a konto zawsze możesz usunąć, choć na pewno nie będzie takiej potrzeby.
Sprawdź także inną platformę do sprzedaży rękodzieła, czyli Etsy, i wybierz tę, która bardziej Ci odpowiada.