Budżetowy prezent ślubny, czyli tanie upominki od serca

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W prezentach najbardziej liczy się gest i pamięć o obdarowywanym. Nie zawsze chcemy i możemy na prezenty przeznaczać duże sumy. Jak zaskoczyć nowożeńców własnoręcznie wykonanym prezentem?

Powodów, dla których szukamy niskobudżetowych pomysłów na ślubny prezent jest wiele. Może jesteśmy zaproszeni tylko na uroczystość w kościele lub urzędzie? Może wcale nie wybieramy się na ślub i wesele? Może nie chcemy obdarowywać nowożeńców pieniędzmi albo kosztownymi prezentami? Możliwe, że nie możemy sobie pozwolić na duży wydatek. A może zwyczajnie młoda para nie chce takich prezentów. Bez względu powód, mamy dla Was kilka świetnych i tanich pomysłów na efektowne prezenty dla nowożeńców!

Kosz prezentowy DIY

Kosze prezentowe to żadna nowość, jednak najczęściej kupujemy gotowe kosze, które zawierają produkty spożywcze: słodycze, kawę i jakiś alkohol. A co gdyby wyjść poza ten schemat i stworzyć koncepcję prezentowych koszy na nowo?

  • kosz w stylu SPA – do jego wykonania potrzebujemy ładnego pudełka albo kosza w dość dużym rozmiarze. Do jego wypełnienia nadadzą się: ręczniki (po 1 lub po 2 dla każdego z małżonków), kule do kąpieli, olejek pod prysznic dla niej i dla niego, szampon i odżywka. Można dorzucić jakiś humorystyczny element np. czepki kąpielowe, zabawne kapcie. Dobrze sprawdzi się też aromatyczna świeczka;
  • kuchenne gadżety – podstawą może być drewniana skrzynka, dowolny kosz albo duża miska, która już sama w sobie będzie prezentem. Do środka wkładamy kuchenne ręczniki oraz kuchenne akcesoria. Może to być deska do krojenia, patelnia, chochle i trzepaczki, formy do wypieków. Pełna dowolność;
  • box własnoręcznych przetworów – znów potrzebne nam będzie pudełko. Możemy użyć także kartonu i ładnie go ozdobić. Do środka wkładamy to, co sami potrafimy zrobić: przetwory owocowe i warzywne, nalewki, samodzielnie zrobione kule do kąpieli czy makramową ozdobę. Podzielmy się tym, co sami potrafimy wykonać.

Exploding box

Wybuchające pudełko, czyli właśnie exploding box to pomysł na śmieszny, wzruszający i oryginalny prezent. Do jego wykonania potrzebujemy: kolorowych kartek papieru/ brystolu, kleju, mazaków oraz dodatków. Co może być takim dodatkiem? Właściwie wszystko: słodycze, zdjęcia, wydrukowane cytaty, wstążki itd. 

Exploding boxy to pudełka w pudełkach. Trochę na zasadzie matrioszki. Ścianki każdego z pudeł są ponacinane tak, że w momencie zdejmowania wieczka, które trzyma całość, pudełko się rozpada. Dzięki temu uzyskujemy 4 kwadratowe pola, na których możemy umieścić coś dla młodej pary. Możemy zdecydować się np. na 3 pudełka. Na ściankach pierwszego umieśćmy życzenia, cytaty i miłe słowa dla młodych. Na ściankach drugiego zdjęcia nowożeńców z dawnych czasów. W ostatnim pudełku drobny prezent: słodycze, suszony mini bukiecik.

Własnoręcznie wykonany obraz

Kolejnym pomysłem na prezent ślubny DIY jest obraz. Do jego wykonania będziemy potrzebowali ramki – koniecznie wysokiej, ponieważ obraz będzie wypukły. Niezbędny będzie też: klej na gorąco, kamyki, patyczki, muszelki, sznurek, kawałek kory itp. Na początku tworzymy koncepcję obrazka. Będziemy chcieli stworzyć 2 postaci (obrazujące młodą parę) oraz jakąś romantyczną scenerię. Może to być np. para trzymająca się za ręce. 

Całość obrazka tworzymy za pomocą naturalnych elementów. Do stworzenia ludzików możemy użyć kamieni. Mniejszych na głowę i większych na korpus. Do stworzenia postaci kobiecej możemy użyć kamyka jako głowy i muszelki, która będzie imitować rozkloszowaną spódnicę. Dodatkowo możemy stworzyć np. huśtawkę z patyczków lub drogę z kamyków.

Miłosne kupony

Dobrym i tanim pomysłem jest przygotowanie miłosnych kuponów. Do ich wykonania będziemy potrzebować tektury i mazaka plus ewentualnych ozdób. Na kartkach zapisujemy pomysły na to, co młoda para będzie mogła zrobić po wylosowaniu kuponu. Na przykład: wyjście do kina, śniadanie do łóżka, randka w cukierni, darmowy przytulas itd.

Na odwrocie każdego z kuponów możemy zamieścić zdjęcia pary albo cytaty. Taki prezent na pewno spotka się pozytywnym odbiorem nowożeńców. Gdy będą korzystać z gry, na pewno miło o nas wspomną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*