Jakie dekoracje domu możesz uszyć samodzielnie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom bez dekoracji jest pusty, o tym nie trzeba nikomu przypominać. Choć to inne kwestie zdają się najważniejsze, takie jak meble czy odpowiednie sprzęty, właśnie ozdoby sprawiają, że możesz nadać swojemu miejscu indywidualny charakter i przekazać własną osobowość. Własnoręczne tworzenie ozdób to nie tylko sposób na to, by ożywić swój dom i sprawić, by był bardziej „Twój”, ale też świetne hobby, od którego szybko można się uzależnić.

W jaki sposób udekorować swój dom?

Na pewno myśląc o własnoręcznym tworzeniu ozdób do Twojego domu, bez problemu podasz przynajmniej kilka możliwości na wprowadzenie ciekawych motywów. Takie formy jak decoupage czy scrapbooking nie wychodzą z mody, łącząc piękne elementy dekoracyjne z praktycznymi, które i tak masz u siebie w domu. Własne kartki, doniczki czy ozdobne pudełka to tylko część tego, w jaki sposób możesz sprawić, by Twój dom wyglądał jeszcze bardziej dekoracyjnie. Dziś wyciągnij maszynę do szycia, a jeśli nie masz jeszcze swojej pierwszej maszyny, maszyny do szycia Minerva są świetne na początek Twojej przygody z szyciem.

Ozdoby dużego kalibru

Zapewne wielokrotnie wchodząc do nowego pomieszczenia, pierwszym co rzuciło Ci się w oczy, było to, co miało największe rozmiary lub znajdowało się w centralnym miejscu. Gdy mowa o sypialni oraz salonie, Twój wzrok na pewno spocznie najpierw w dwóch miejscach. Będą to okna oraz łóżko czy kanapa. Jeżeli masz w planach szycie dużych ozdób, skup się właśnie na tych dwóch obiektach. Na takich stronach jak Pinterest znajdziesz mnóstwo pomysłów oraz tutoriali, jak uszyć ciekawe zasłony lub narzuty.

Pies leżący na sofie
(fot. Justin Paget / DigitalVision / Getty Images)

Gdzie tkwi zdecydowana przewaga takich uszytych przez Ciebie, nad tymi prosto ze sklepowej półki? Przede wszystkim pewność, że nikt nie będzie miał dokładnie takich samych! To ty wybierasz materiał, z którego powstaną Twoje zasłony oraz formę ich zdobienia. Dzięki temu dekorowany przez Ciebie pokój nie tylko nabierze indywidualnego charakteru, ale też o wiele łatwiej będzie Ci dopasować materiał na zasłony pod styl i kolorystykę pomieszczenia, niż dobrać gotowe zasłony albo narzuty takie, które nie dość, że będą pasować, to jeszcze swoją estetyką w stu procentach wpasują się w Twój gust.

Na końcu, jednak nie mniej ważny, przytoczyć można argument o tym, że nie wszystkie okna i łóżka są przecież takie same! Szyjąc zasłony lub narzutę na wymiar o wiele łatwiej będzie Ci dopasować je do dużego łóżka lub nietypowego okna, na przykład takiego od sufitu do podłogi. W sam raz do zadań specjalnych nadadzą się maszyny do szycia Janome, a dzięki prostej obsłudze, sprawdzą się nawet dla początkujących.

Praktyczne i piękne

Ręcznie szyte poszewki na poduszki
(fot. Marina Inoue / Moment / Getty Images)

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz zdecydować się na uszycie samemu większych ozdób do swojego domu, możesz zacząć od interesujących pomysłów na takie średnich rozmiarów. W sam raz dla początkujących sprawdzą się intuicyjne maszyny do szycia Brother. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udekorować swoje wnętrze własnoręcznie uszytymi poszewkami na poduszkę. Zakupy w sklepie ograniczają nas do wyboru konkretnych kolorów, wzorów i modeli, jeśli zrobisz to w domu, możesz wybrać dowolny materiał i znaleźć najbardziej odpowiadający Ci krój, ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia! Jeśli podejdziesz do tematu z otwartą głową, szybko zabierzesz się za kolejne projekty, ponieważ nie ma co ukrywać, szycie własnych dekoracji do domu jest niesamowicie uzależniające. Możliwości jest wiele, zaczynając od organizera na piloty do telewizora, przez pokrowce na krzesła, kończąc na drobnych, świątecznych ozdobach wypełnionych pluszem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*