Kofrety, czyli pomysł na zapakowanie Twojego rękodzieła

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Klienci coraz częściej „kupują oczami”, dlatego tak ważne stały się kofrety, czyli sposób na ozdobne pakowanie rękodzieła. Dlaczego warto pakować rękodzieło w kofrety?

Jakie zmiany na handlu wymusiła pandemia?

Epidemia COVID-19 wymusiła na klientach zmiany swoich przyzwyczajeń. Coraz mniej klientów można spotkać w galeriach handlowych, jest to spowodowane obawą o własne zdrowie oraz wprowadzonymi obostrzeniami. Takie zachowanie klientów spowodowało, że handel przeniósł się do sieci.

Kolejną zmianą wymuszoną przez pandemię jest to, że coraz więcej osób wybiera produkty opakowane w kofrety, czyli bardzo estetycznie wykonane pudełka ozdobne, w których znajduje się kupowana rzecz. Bardzo często kofrety nawiązują do aktualnej „kartki z kalendarza”, czyli w okresie przed Bożym Narodzeniem ozdobione są symbolami, które kojarzą z tymi świętami. Przed walentynkami kofrety zdobione są głównie symbolami tego amerykańskiego święta. W nieświątecznych okresach w ciągu roku kofrety są neutralne, czyli dopasowane do płci – przecież wiadomo, że mężczyźnie „nie wypada” podarować ozdobnego pudełka w kolorze różowym.

W ostatnim czasie osoby związane z marketingiem zauważyły nowy trend wśród klientów: coraz więcej konsumentów (w większości są to panowie) wybierając prezenty, kieruje się głównie ich ozdobnym opakowaniem. Nie biorą pod uwagę żadnych funkcji użytkowych.

Kobieta otwierająca pudełko z lampą
(fot. Klaus Vedfelt / DigitalVision / Getty Images)

Jeśli jesteś rękodzielnikiem, to zapewne wiesz, że droga do powstania ozdobnego pudełka jest bardzo długa. Pierwszym etapem jest odpowiedni projekt, który musi być później przetestowany (czy spełnia wszystkie swoje funkcje i czy jest to na pewno, to co potrzebujesz). Jeśli tak jest, to wtedy zamawiasz większą ilość w drukarni. Jeżeli chcesz sprzedawać swoje rękodzieło w eleganckim opakowaniu jako prezent świąteczny, to powinieneś zamówić kofrety już teraz. Dzięki temu bez problemu zdążysz z projektowaniem i drukiem opakowań – możesz zamówić nawet kilka rodzajów, dzięki czemu produkty rękodzielnicze staną się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Ważne funkcje kofretów

Jeśli chcesz zamówić kofrety do pakowania swojego rękodzieła, to powinieneś wiedzieć, że takie ozdobne opakowania spełniają kilka funkcji:

  • marketingową – klienci kupują oczami, dlatego opakowaniem swoich produktów powinieneś wyróżniać się zawsze na tle innych rękodzielników. Nawet jeśli wykonujecie ten sam rodzaj produktu, to klient wybierze ten, który jest ładniej zapakowany. Kofrety do rękodzieła powinny mieć ponadczasowy wygląd, dzięki czemu produkt w takim pudełku ozdobnym będzie świetnym prezentem zarówno na Boże Narodzenie, jak i Dzień Babci;
  • transportową – ogromnie ważny jest dobór odpowiednich materiałów, które ułatwią transport rękodzieła. Zwłaszcza jeśli sprzedajesz tylko przez internet. Jeśli wyroby rękodzielnicze są ciężkie, to warto się zdecydować na grubą tekturę, która odpowiednio zabezpieczy wszystkie produkty;
  • ekologiczną – jeśli rękodzieło jest zapakowane w ekologiczne kofrety, to zwiększa to wartość Twojego produktu. Ekologia jest trendy, dlatego do produkcji opakowań ozdobnych do pakowania rękodzieła warto wykorzystywać tekturę pochodzącą z recyklingu. W codziennym życiu ciekawą alternatywą ekologiczną będą z kolei woskowijki;
  • luksusową – klient, który kupuje wyroby rękodzielnicze, powinien czuć namiastkę luksusu, dlatego kofrety powinny być pomalowane farbami i lakierami, które są ekologiczne. 

Pakowanie rękodzieła w kofrety może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania produktami rękodzielniczymi, a tym samym zwiększenia sprzedaży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*