Artykuł sponsorowany
Gliniane rękodzieło zachwyca swoją estetyką, ale jest jednocześnie bardzo delikatne. Przewiezienie albo wysłanie glinianej ceramiki lub ozdób może okazać się wyzwaniem. Dlatego też warto odpowiednio zadbać o opakowanie Twojego rękodzieła, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.
Jeśli oprócz samego tworzenia rękodzieła z ceramiki zajmujesz się także jego sprzedażą, to z pewnością wiesz, jak ważne jest odpowiednie zapakowanie wyrobu rękodzielniczego przed wysłaniem go do klienta. Opakowanie powinno być nie tylko trwałe i gwarantujące bezpieczeństwo w drodze, ale także estetyczne. Coraz więcej konsumentów bowiem decyduje się na zakup danego produktu właśnie przez ładnie wyglądające opakowanie. Dlatego też tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie materiały. Istotne jest, aby było ono wykonane z grubej tektury, która wytrzyma wysyłkę i odpowiednio zabezpieczy rękodzieło. Warto także zadbać o to, aby opakowanie było też ekologiczne. Zwiększy to wartość Twojego produktu i sprawi, że więcej osób, którym zależy na recyklingu i filozofii zero waste, kupi Twoje gliniane rękodzieło. Wybierz więc tekturę „z odzysku” oraz pomaluj opakowanie ekologicznymi farbami i lakierami. Postaraj się, aby opakowanie miało także wyjątkowy i nieco luksusowy charakter. Dzięki temu Twoi klienci poczują, że kupują produkt jak najwyższej jakości. W wyborze najlepszych materiałów do stworzenia opakowań z pewnością pomoże Ci strona https://janbox.pl/.
Pakując wyroby rękodzielnicze do wysyłki, warto pamiętać o kilku kwestiach. Ważne, aby karton, w którym wyślesz rękodzieło, był twardy i posiadał kilka warstw. Pamiętaj też, aby dodatkowo wzmocnić jego rogi, używając do tego na przykład taśmy klejącej. Dobrym sposobem będzie także spakowanie rękodzieła w mniejszy karton, który potem umieścisz w drugim, co sprawi, że będzie on jeszcze bardziej odporny na uszkodzenia. Istotne jest również, aby wyłożyć dno dodatkowym materiałem takim jak folia bąbelkowa, pogięte gazety, pocięte gąbki, styropian lub wiórki z tektury. Będzie to dodatkowa amortyzacja chroniąca przed uszkodzeniem. Jeśli chcesz, aby Twoje opakowanie było bardziej ekologiczne, to możesz użyć także naturalnego zamiennika różnego rodzaju folii, jakim jest woskowijka. Pamiętaj też o dokładnym owinięciu samego rękodzieła. Jeśli wysyłasz kilka przedmiotów, każdy z nich zawiń osobno, aby nie obijały się one o siebie.
Jeśli Twoje rękodzieło jest już zapakowane w bezpieczne i eleganckie opakowanie, to warto zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z samą wysyłką. Przede wszystkim pamiętaj, aby nakleić na paczkę odpowiednie oznaczenie, informujące kuriera, że wewnątrz znajduje się delikatny przedmiot. Unikniesz dzięki temu sytuacji, w której kurier mógłby postawić na opakowanie z rękodziełem inną ciężką paczkę. Po przekazaniu przesyłki do firmy kurierskiej nie masz wpływu na to co się z nią dzieje, dlatego też zadbaj o wszystko jeszcze przed przekazaniem paczki. Możesz też zdecydować się na nadanie rękodzieła jako przesyłki niestandardowej. Dzięki temu Twoje rękodzieło będzie sortowane ręcznie, nie za pomocą maszyn. Jest to dość kosztowne rozwiązanie, ale w przypadku glinianego rękodzieła warto je rozważyć.
Zdjęcie główne: Marina Zasorina/pexels.com