Rubinowe love – pierścionki z kamieniem symbolizującym głęboką miłość

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Krwistoczerwona barwa rubinów uznawana jest za jeden z najpiękniejszych kolorów kamieni szlachetnych. Nic więc dziwnego, że zajmują wysoką pozycję w jubilerskim świecie, a biżuteria z rubinami jest marzeniem niejednej osoby pasjonującej się sztuką złotniczą.

Rubiny – bracia szafirów

Rubin, podobnie jak szafir, stanowią odmianę korundu – minerału, który sam w sobie jest bezbarwny. Jednak tu wkracza matka natura: z domieszką żelaza korund zniewala głęboką, niebieską barwą szafirów. Jeśli jednak minerał wymiesza się z chromem, powstaje rubin o niesamowitej, intensywnej czerwonej barwie.

Od swojego niesamowitego koloru rubin zawdzięcza swoją nazwę – rubeus to z łaciny po prostu czerwony. W starożytnych indyjskich księgach rubin występuje natomiast pod nazwą ratnaraj, oznaczającej króla drogocennych kamieni. Nic więc dziwnego, że to właśnie koronowane głowy szczególnie upodobały sobie ten kamień szlachetny.

Królewski kamień

Księżna Maria z Darii może pochwalić się niezwykłą tiarą z rubinami, do której nosi idealnie dobrany naszyjnik z tymi kamieniami. Nie tylko monarchowie zachwycili się pięknem rubinów. Także w sercach gwiazd wielkiego formatu zajmuje on szczególne miejsce. Pierścionek z rubinem i diamentami w prezencie świątecznym otrzymała niegdyś Elizabeth Taylor od swojego ukochanego, Richarda Burtona.

Rubin stanowi metaforę miłości, pożądania i namiętności. Często jest więc wręczany w prezencie i nierzadko to właśnie pierścionek zaręczynowy z rubinem towarzyszy zakochanej parze podczas zadawania tego ważnego pytania o wspólną przyszłość.

Czerwień skrywana w rubinie jest symbolem sił witalnych – dodaje pozytywnej energii, przynosi szczęście w codziennych zmaganiach. Warto więc mieć w swojej kolekcji złoty pierścionek z rubinem, by zagwarantować sobie powodzenie.

Rubinowe wybory

Ten wyjątkowy kamień szlachetny to doskonała baza dla biżuterii. Kolczyki, naszyjniki czy pierścionki, które posiadają rubiny to elegancka i wyrafinowana propozycja. Dzięki swojej trwałości i twardości rubiny spokojnie mogą być noszone nie tylko na wielkie okazje, ale i każdego dnia. Najpiękniej olśniewają w połączeniu z żółtym złotem, który uwydatnia magiczny blask kamieni.

W ofercie YES znajdziesz wiele propozycji z rubinami w roli głównej. Stylizowane na stary pierścionek z rubinem modele z kolekcji Wiktoriańskiej to kwintesencja klasycznego wzornictwa. Charakterem biżuteria ta przenosi nas do czasów XIX-wiecznej Anglii.

Niezwykle bogate formy pierścionków z rubinami uzupełniać mogą diamenty, rodolity czy szafiry. Dzięki połączeniu tych niezwykłych kamieni szlachetnych, biżuteria YES to ponadczasowy wybór, który nigdy nie wyjdzie z mody i świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, ale także siebie samej.

Zobacz najpiękniejsze pierścionki z rubinami i wybieraj między bogato zdobionymi modelami a minimalistycznymi dodatkami z pięknymi kamieniami. Spraw, by pierścionek z rubinem znaczenie miał dokładnie takie, jaka jest symbolika kamienia: dodaj sobie siły, mocy, okaż sobie miłość i uznanie, by poczuć się dobrze i pewnie!

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze przepisy na tonik domowej roboty
Najlepsze przepisy na tonik domowej roboty
Modowe prezenty na dzień matki – topowe propozycje
Modowe prezenty na dzień matki – topowe propozycje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*