Toppery jako nowoczesny sposób na zagęszczanie włosów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gęste i zdrowe włosy to atut, którym natura obdarza wyłącznie nielicznych. Większość z nas boryka się z problemem cienkich i delikatnych włosów, a nawet ich utraty w wyniku choroby czy leczenia. Na szczęście w takich sytuacjach z pomocą przychodzą nowoczesne systemy włosów, dzięki którym możemy uzyskać natychmiastowe rezultaty bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów czy sięgania po peruki.

Topper to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie zagęszczania włosów, które zyskało popularność dzięki swojej skuteczności i dyskrecji. Toppery są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z łysieniem plackowatym, przerzedzeniem włosów na skutek starzenia się lub innych problemów, takich jak cienkie włosy czy łysienie androgenowe.

Topper: Co to takiego?

Topper przyjmuje postać dopinki z włosami, którą – jak sama nazwa wskazuje – osadzamy na czubku głowy. Toppery pozwalają nam ukryć problemy, jak również wizualnie poprawić objętość fryzury i zagęścić włosy. Wykonuje się je zarówno z włosów syntetycznych, jak i naturalnych. Jeśli topper został wykonany z włosów naturalnych, możemy go dowolnie modelować tak, jak to robimy z własnymi włosami. W praktyce oznacza to praktycznie nieograniczone możliwości stylizacji fryzury – od fryzur krótkich, przez średnio długie, aż po długie.

Rodzaje topperów

Toppery możemy podzielić ze względu na:

  • rozmiar bazy – klasyczne i małe,
  • rodzaj włosów – naturalne i syntetyczne.

Ponadto istnieje możliwość wykonania toppera na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązania są szczególnie popularne wśród osób, które borykają się z niestandardowym problemem np. bliznami.

Toppery na bazie klasycznej bardzo dobrze nadają się do zagęszczenia włosów na całej długości, podczas gdy mała baza świetnie zagęszcza przedziałek i włosy na czubku głowy. Wybór bazy powinien być podyktowany przede wszystkim problemem, z jakim zgłaszamy się do studia systemów włosów zastępczych oraz efektem, jaki chcemy uzyskać. Rozmiar bazy powinien pokrywać cały obszar, na którym występuje ubytek włosów i wystawać około 1 centymetra poza ten obszar. Wówczas uzyskujemy najlepszy efekt estetyczny, przy jednoczesnej możliwości stabilnego zamocowania toppera na głowie.

Dla kogo topper?

Charakterystyczna konstrukcja toppera czyni to rozwiązanie bardziej dyskretnym, a zarazem komfortowym w użytkowaniu. Jako uzupełnienia częściowe toppery można stosować zarówno w przypadku częściowej utraty włosów wywołanej stanem medycznym, jak i w przypadku włosów naturalnie cienkich i rzadkich.

Dlaczego topper?

Topper jest bardzo dyskretny, a zarazem wygodny i łatwy w użytkowaniu. Jego zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Toppery nie ciągną w dół, a co za tym idzie nie obciążają włosów własnych i nie powodują ich nadmiernego wypadania, co jest szczególnie ważne w sytuacjach, w których włosy naturalne są już osłabione.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*