Umowy bezterminowe na internet stacjonarny – dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Coraz częściej dostępne są oferty, które proponują bezterminową umową na internet. Dla wielu jest to coś nowego. Kilka lat temu każda firma proponowała umowy określone czasowo, a wszelkie odstąpienia były surowo karane. Skąd więc wzięła się moda na bezterminowe umowy na internet? Z myślą o kim są one tworzone? I czy się opłacają?

Moda na bezterminowe umowy, czyli podążanie z duchem czasu

Umowy na internet stacjonarny bez określonego terminu to czysta konsekwencja tego, jak obecnie żyją ludzie. Coraz mniej osób zostaje na stałe w domach. Ludzie stale się przemieszczają, przeprowadzają czy wyjeżdżają do innych miast, czy krajów. Istnieje spora grupa odbiorców, dla których umowy na rok czy dwa są stanowczo za długie. Właśnie z myślą o takich osobach powstają bezterminowe umowy, czy to na internet, czy na telefon. Umożliwiają one pełną swobodę działania i możliwość zmiany, w każdej chwili. Jeśli nie podoba Ci się obecny internet do domu, zakończ umowę, odeślij router i znajdź nową ofertę! Nie chcesz znowu trafić na pakiet niespełniający Twoich oczekiwań? Wejdź na komorkomat.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Dzięki nam możesz znaleźć dobrą, atrakcyjną ofertę, która nie będzie blokowana żadnymi terminami trwania umowy.

Umowy bez terminu dla studentów, jednak czy tylko dla nich?

Najczęściej z umów bezterminowych korzystają studenci. Dzięki nim mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy wynajmowanymi mieszkaniami. Nie ogranicza ich żadna umowa czy też kara finansowa, którą mogliby ponieść w przypadku przerwania trwającego abonamentu. Takie umowy bez terminu to jednak okazja dla wielu, nie tylko dla osób, które wyjeżdżają czy często się przeprowadzają. Umożliwiają one bezproblemowe sprawdzenie internetu – jego szybkości, awaryjności i możliwości. Wybierając taką ofertę, można przez kilka miesięcy testować łącze, a jeśli jednak nie przypadnie ono do gustu, wystarczy po prostu rozwiązać umowę. Internet z umową bezterminową jest świetną opcją dla każdego, kto nie jest pewny miejsca zamieszkania, prędkości łącza bądź po prostu dla każdego, kto nie lubi w żaden sposób się ograniczać.

Same zalety? Jakie wady ma internet z umową bezterminową?

Największą wadą internetu domowego z umową bez terminu jest cena. Takie oferty są zazwyczaj droższe niż konkurencyjne połączenie internetowe na stałą umowę z określonym terminem. Ceny te mogą być nawet o połowę niższe w przypadku umów, np. na 24 miesiące. W przypadku internetu stacjonarnego bezterminowego najbardziej opłaca brać się niewielkie szybkości, których różnica cenowa nie jest duża. W przypadku takich ofert rzadko kiedy spotyka się również „bonusy”, np. w postaci dodania do umowy telefonu czy też pakietu do TV. Warto jednak takim umowom przyjrzeć się bliżej. Mają one klarowne zasady, zapewniają pełną swobodę i nie straszą żadnymi karami finansowymi. Wystarczy jedynie regularnie płacić za internet, aż do momentu chęci rezygnacji. Taki internet świetnie sprawdzi się w niejednym domu, a komorkomat.pl pomoże znaleźć najlepszą ofertę dostępną na rynku.

Fot.: Matthias Zomer/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*