Zarabianie na aukcjach zagranicznych nie jest trudne. Pomocą służą kursy walut

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Polacy chętnie korzystają z zagranicznych serwisów aukcyjnych, do czego zachęcają bieżące kursy walut. Perspektywa sprzedania produktu za euro czy dolary kusi, nawet gdy doliczy się do tego koszt wysyłki. Nie inaczej jest też z kupowaniem produktów z innych krajów, gdy notowania walut akurat sprzyjają.

Dlaczego kursy walut są tak istotne przy aukcjach zagranicznych?

Kursy walut odgrywają kluczową rolę w handlu produktami na zagranicznych aukcjach. Jeśli sprzedajemy rzeczy, możemy liczyć na to, że otrzymamy zapłatę w wysoko notowanych walutach. W ten sposób na nasze konto trafią np. euro lub dolary. Wystarczy wtedy, że poczekamy, aż kursy będą jak najwyższe i zarobione środki wymienimy z zyskiem. 

Przy kupnie rzeczy na aukcjach zagranicznych działamy odwrotnie. Czekamy, aż kursy walut będą jak najniższe. Wtedy nabywamy euro czy dolary, wydając na nie jak najmniej złotówek. Dzięki temu udaje się nam zaoszczędzić na zakupie, bo więcej PLN zostaje nam w portfelu. By jednak te dwie teorie się sprawdziły, trzeba trzymać rękę na pulsie i uważnie śledzić kursy.

Gdzie znaleźć najlepsze kursy walut?

Poszukując najlepszych kursów walut, warto wejść na stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Jest to platforma łącząca osoby chcące sprzedać obce waluty z użytkownikami zainteresowanymi ich kupnem. Propozycje tam publikowane często są o wiele atrakcyjniejsze niż te w zwykłych kantorach. Co więcej, wymiany można dokonać online, bez wychodzenia z domu. To ogromne ułatwienie, które pozwala na nabycie euro czy dolarów praktycznie w każdym momencie. 

Masz upatrzony produkt, który chcesz kupić? A może sprzedałeś już to, co chciałeś, a euro czy dolary są na Twoim koncie? W obu przypadkach powinieneś obliczyć, jakie kursy walut sprawią, że transakcje będą opłacalne. Następnie w Walutomacie ustaw alert, który poinformuje Cię, gdy tylko oferta spełniająca Twoje kryteria pojawi się na rynku. Wymiany możesz dokonać nawet za pomocą smartfona, a środki bardzo szybko zostaną wysłane na wskazane konto bankowe. Dzięki temu nie przegapisz żadnej okazji na wygenerowanie dodatkowych oszczędności czy większy zarobek.  

Notowania walut to niejedyny opłacalny aspekt aukcji zagranicznych

Nie tylko korzystne notowania walut sprawiają, że warto sprzedawać i kupować produkty na aukcjach zagranicznych. Takie działanie ma również ogromne zalety z marketingowego punktu widzenia. Przede wszystkim bowiem sprawia, że nasze ogłoszenie ma szansę dotrzeć do zdecydowanie większej liczby potencjalnych klientów. Zaczynamy działać na rynku międzynarodowym, zwiększamy więc swoją szansę na znalezienie atrakcyjnej oferty kupna bądź sprzedaży. Zależnie od kursów walut opłaci nam się to bardziej lub mniej, z czasem natomiast pozwoli na znaczne zwiększenie obrotów. 

Kolejna kwestia to wygoda i stosunkowo niskie koszty wejścia. Jeśli chcemy zająć się handlem na zagranicznych serwisach aukcyjnych w sposób profesjonalny, to nie będzie wiązało się to z ogromnymi wydatkami. Przesyłki międzynarodowe nie są drogie, a publikacja ogłoszeń jest bardzo łatwa. W połączeniu z korzyściami płynącymi z wykorzystywania najlepszych kursów walut stanowi to dla nas szansę na intensywny rozwój biznesu online. 

Grafika: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*