Bajkowe tapety Agnieszki Kubiszewskiej-Krawczyk

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk to najlepszy przykład na to, że pasję można odkryć w każdym wieku – a do przekucia jej w biznes wystarczy odrobina kreatywności i talentu. Od specjalistki PR do wybitnego grafika. Kim jest Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk?

Chociaż na co dzień boimy się odważnych printów – gdyż nauczyliśmy się doceniać minimalizm i prostotę aranżacji, zwłaszcza w dobie popularności skromnego stylu skandynawskiego – dla niektórych warto zrobić wyjątek. Zwłaszcza, jeśli wykonane są z pasją i talentem w czystej postaci. Tapety Agnieszki Kubiszewskiej-Krawczyk stanowić mogą nie tylko dopełnienie aranżacji, lecz również dzieło sztuki nieograniczone ramami, jak obraz czy plakat.

Parę słów o autorce

Absolwentka Politechniki Warszawskiej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, która w swoich pracach łączy grafikę i sztukę rysunku. Chociaż pracowała jako specjalistka ds. PR, w jej życiu obecna była sztuka na wielu płaszczyznach – grafika, rzeźba, ceramika, projektowanie wnętrz.

Podobno jej życie najbardziej odmieniło pojawienie się dziecka – to urlop macierzyński pozwolił jej w pełni wykorzystać czas wolny na realizowanie swoich pasji. Rysuje tuszem ręcznie, wykorzystuje również grafikę komputerową (pracuje na iPadzie). 

W jej pracach odnaleźć można zarówno dotworkowe elementy, jak i inspirację starymi rycinami.

Jakie tapety, do jakich wnętrz? 

Wśród bajkowych tapet Agnieszki Kubiszewskiej-Krawczyk odnaleźć można wzory, które pasować będą do pełnych cukierkowej retro estetyki wnętrz shabby chic – jak kolekcja z wzorami botanicznymi/kwiatowymi. Odnaleźć możesz wśród nich zarówno tapety utrzymane w stonowanych kolorach, jak i pełne odcieni różu kwiatowe desenie, które pięknie komponować się będą z białymi ścianami i wystrojem.

Wzory geometryczne pokochają fani symetrii, którym znudził się przewidywalny w formie minimalizm. Mozaikowe tapety utrzymane są w dość kobiecej estetyce – pełne dziewczęcego wdzięku kwiatowo-mandalowe desenie pasować będą jednak nie tylko do pokojów nastolatki! Z odrobiną wyobraźni podkreślą harmonię wnętrza, jednocześnie ożywiając aranżację.

Jest również coś dla najmłodszych i dla miłośników morskich klimatów – ośmiornice, delfiny, meduzy, wieloryby… a każdy z wzorów wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły i ze zrozumieniem zasad nowoczesnego wzornictwa. 

Co jeszcze można odnaleźć na stronie? 

Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź na stronie http://agakubish.weebly.com/ przykładowe prace autorki. Oprócz tapet odnaleźć można bowiem wzory artystycznych grafik we wszelkich rozmiarach i o różnych zastosowaniach – od identyfikacji wizualnych marki i grafik na okładki płyt i książek, poprzez kartki pocztowe, aż po tkaniny.

Fanów niebanalnego wzornictwa zainteresują strukturalne prace w ceramice, zwłaszcza te, które wyglądają, jakby zostały wyplecione z żywych korzeni roślin, a miłośnicy anatomicznych akcentów zakochają się w rzeźbach. Sprawdź sam!

Zdj. główne: Dan Wayman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*