Chrzest i komunia – pomysły na podarunki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie wiesz, co podarować dziecku z okazji chrztu lub komunii? Podpowiadamy, jakie prezenty mogą sprawić radość najmłodszym.

Chrzest

Pomysły na podarunek z okazji chrztu bywają ograniczone ze względu na wiek dzieci. Warto pomyśleć o czymś funkcjonalnym, zwłaszcza, jeśli rodzice wspominają o rzeczach, które mogłyby im się przydać. Pamiętaj, że to oni najlepiej znają swoje dziecko i jego potrzeby. Jeśli natomiast prezent od Ciebie ma być uniwersalny, rozważ na przykład karty do zdjęć dla dzieci albo klasyczne albumy.

W XXI wieku, kiedy większość osób posiada smartfona i dokumentuje swoją codzienność zdjęciami, taki prezent może okazać się doskonałą motywacją do wybrania kilku fotografii i utrwalenia ich w fizycznej formie. Posiadanie folderów z tysiącami zdjęć sprawia, że ciężko na co dzień przekopywać się przez kolejne obrazy, poszukując tych związanych z wyjątkowymi wydarzeniami, więc stworzenie albumu z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach.

Jeśli rodzice dziecka podchodzą do chrztu zgodnie z tradycją, doskonałym prezentem może się również okazać Biblia przygotowana do czytania z dzieckiem. Najmłodsi, wychowywani w wierze chrześcijańskiej, mogą mieć trudności ze zrozumieniem skomplikowanych tekstów Pisma Świętego, dlatego kolorowa i wypełniona obrazkami Biblia z pewnością będzie dla nich przyjemniejsza w odbiorze. Specjalne wydania Pisma Świętego do czytania z dzieckiem znajdziesz na przykład tutaj: https://quovadis.sklep.pl/chrzest.

Komunia

Kiedy dziecko jest trochę starsze i bardziej świadome prezentów, które dostaje, podarunek powinien być dedykowany właśnie jemu. Jeśli masz taką możliwość, porozmawiaj z dzieckiem o jego marzeniach, ale nie zapominaj również o zdaniu rodziców. W czasach wszechobecnych ekranów dobrym pomysłem na prezent będzie coś aktywizującego – to mogą być rolki, rower, deskorolka albo quad, w zależności od zainteresowań dziecka. A może zasponsorujesz mu wyjście do aquaparku albo zabierzesz je na squasha?

Jeśli zdecydujesz się na wspólne wyjście, dorzuć do karty podarunkowej coś słodkiego. Możesz wybrać przygotowane właśnie na takie okazje czekoladki, które znajdziesz tutaj: https://www.chocobox.pl/shop/cat/Okazjonalny-Prezent,Komunia albo kupić ulubione słodycze obdarowywanego dziecka. Taki słodki dodatek z pewnością przyniesie mu dużo radości.

Zdj. główne: Simona Sergi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*