Co to jest celofan i jakie ma zastosowania?

Potrzebujesz ok. 9 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przechadzając się po sklepach, często widzimy pięknie zapakowane upominki, które przyciągają wzrok i zachęcają nas do kupna, nawet gdy nie znamy ich zawartości. Któż z nas nie spotkał się z owiniętymi w folię upominkami, z piękną kokardą i ozdobami adekwatnymi do okazji.

Ozdobne pudełka i woreczki celofanowe są nieodłącznym elementem prezentów, które sprawiają radość jeszcze przed ich rozpakowaniem. W jaki sposób zapakować upominek w celofan, by zachwycał i przyciągał naszą uwagę?

Cenne wskazówki na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Prezenty – zawartość czy opakowanie? Co jest ważniejsze?

Warto zadać sobie pytanie: Co przyciągnęło naszą uwagę – opakowanie prezentu czy sam prezent?
Często to nie upominek, ale właśnie to, co widzimy na pierwszy rzut oka robi na nas największe wrażenie – dlatego wskazane jest, by zadbać zarówno o wnętrze, jak i opakowanie.

Pakowanie podarunków

Pakowanie podarunków to prawdziwa sztuka. Wie o tym każdy, kto choć raz starając się zaskoczyć bliską sobie osobę, próbował zapakować prezent. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli chodzi o aspekt praktyczny i estetyczny, które często nie idą za sobą w parze. Bywa, że opakowania, które ładnie wyglądają, nie zapewniają bezpieczeństwa prezentom. Wyzwaniem jest również znalezienie materiału o odpowiednim kształcie, gdy forma i wymiary upominku nie są typowe. Zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji rozwiązaniem problemu może okazać się dostępny praktycznie w każdym sklepie materiał – celofan.

Ale czym jest w ogóle celofan?

Mówiąc najprościej, jest to szeleszcząca folia zrobiona z celulozy wykorzystywana przede wszystkim jako materiał przeznaczony właśnie do pakowania przedmiotów okolicznościowych. Niewielka cena sprawia, że jest on łatwo dostępny, dzięki czemu możesz go kupić robiąc zwykłe zakupy.

Czy można samemu szybko i łatwo zapakować prezent?

Widząc pięknie zapakowane prezenty, myślisz pewnie, że stworzenie tak oryginalnego i efektownego podarunku wymaga dużych zdolności manualnych i wielu godzin spędzonych przy stole. Tymczasem nic bardziej mylnego – dzięki uniwersalności materiału, jakim jest celofan, stworzenie pięknych upominków zajmie ci dosłownie kilka minut, a efekt, który wywrze na gościach, z pewnością nie pozostanie bez pochwał i pozytywnego komentarza.
Co więcej, nie musisz marnować swojego cennego czasu w sklepach, szukając opakowania, które będzie pasowało do kształtu twojego podarunku, ponieważ jedną z największych zalet celofanu jest niezliczona ilość wykorzystania go do zapakowania prezentu – nie ogranicza nas kształt czy rozmiar, a jedynie wyobraźnia.
Nieważne czy prezentem jest bukiet kwiatów, słodycze, czy inny drobiazg, ponieważ to materiał dostosowuje się do prezentu i okazji, a nie odwrotnie. W przypadku dużych prezentów również nie będzie problemu zapakowania upominku, wręcz przeciwnie – możesz wykorzystać celofan, by dodatkowo urozmaicić jego wygląd.

Jak można ładnie zapakować prezent w celofan?

Dzięki naszej wyobraźni możemy zapakować prezent w celofan w dosłownie w kilka chwil, dzięki czemu stworzymy oryginalny prezent dostosowany do obdarowywanej osoby, ponieważ to my decydujemy, co znajdzie się w upominku.

Sprawdź, jakie są ulubione słodycze danej osoby, a z całą pewnością zapamięta ona miły gest, co sprawi jej dodatkową radość i utwierdzi w przekonaniu, że jesteście dobrymi znajomymi.

Poza tym folia daje nieograniczone możliwości pakowania prezentu, które z pewnością zaskoczą każdego. Fantastycznie sprawdzi się nie tylko jako opakowanie, ale także ozdoba na kosz prezentowy wypełniony słodyczami, kwiatami i wieloma innymi rzeczami, dzięki którym obdarowana osoba na pewno poczuje się doceniona.

Święta za pasem, a Ty nie masz prezentu?

Pewnie każdy z nas kojarzy sytuację, w której nagle okazuje się, że nie zdążył kupić prezentów na czas. Zaczyna się wtedy gorączkowe szukanie przedmiotów odpowiednich do stworzenia upominków, co często bywa stresującą sytuacją. W takich momentach również niezastąpiony okazuje się celofan. Wystarczy, że na prostokątnym kawałku celofanu umieścimy prezent, całość zwiniemy w rulon i po obu stronach przyozdobimy wstążką.

Celofan – wytrzymałe i bezpieczne opakowanie upominku

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do papieru przeznaczonego do pakowania prezentów, w przypadku celofanu nie ma ryzyka szybkiego zniszczenia materiału. Powstające na jego powierzchni zagniecenia stają się dodatkowym atutem upominku, ponieważ tworzą strukturę, na której załamuje się światło, co zapewnia dodatkowy blask i ozdobę upominku. Z tego też powodu nie ma ryzyka uszkodzenia opakowania podczas transportu czy trudnych warunków atmosferycznych. Materiał moknąc, nie zniszczy się, a dodatkowo zapewni bezpieczeństwo prezentom znajdującym się wewnątrz.

Wbrew pozorom, zapakowanie prezentu w celofan nie ogranicza się jedynie do wykorzystania błyszczącej folii. Wystarczy wykorzystać rzeczy dostępne nawet w domu i przy pomocy wstążki utworzyć prezent, dzięki któremu na twarzy bliskiej osoby zagości szeroki i szczery uśmiech.

Jaka może być zawartość prezentu zapakowanego w celofan?

Jeśli potrzebujesz pomysłu na prezent dla ważnej i bliskiej ci osoby świetnie sprawdza się kosz prezentowy.
Kosze prezentowe są najprostszym, ale robiącym duże wrażenie i dającym nieograniczone możliwości, sposobem na miłą niespodziankę. Celofan pozwoli ładnie zapakować prezent i dopasować się do niego, również w jego nieregularnych kształtach.

Kosze prezentowe będą także dobrym pomysłem na prezent świąteczny, drobny słodki upominek, a dzięki możliwości spakowania każdej wybranej przez Ciebie rzeczy, staną się idealnym prezentem na każdą okazję, zarówno dla dziecka jak i dla osoby dorosłej.
Zastosowanie koszy prezentowych nie ma ograniczeń – masz pewność, że będą piękną niespodzianką na każdą okazję i okoliczność.
Warto wspomnieć, że tworzenie koszy prezentowych jest prostą i szybką metodą, w której z pewnością chętnie pomogą najmłodsi, co dodatkowo zapewni im więcej frajdy z obdarowywania innych, a jednocześnie pokaże, że pakowanie prezentów wcale nie musi być trudnym i nudnym zajęciem.
Nieważne, czy okazją jest ślub, urodziny czy święta, wykorzystanie koszy prezentowych zawsze będzie trafionym pomysłem, a ponieważ w jego wnętrzu znajdują się rzeczy wybrane przez Ciebie dla danej osoby, nie ma ryzyka nietrafionego prezentu – przecież to Ty ją znasz najlepiej i wiesz, co sprawi jej przyjemność.

Możesz również zrobić bardziej oryginalnie wyglądające upominki. Świetnym pomysłem na wykorzystanie celofanu będzie zapakowanie prezentu przypominające kształtem cukierek, które z pewnością zaskoczy obdarowaną osobę. By uzyskać kształt cukierka, wystarczy, że na prostokątnym kawałku celofanu umieścisz kupione wcześniej słodycze, całość zwiniesz w rulon, zostawiając parę centymetrów zapasu z obu stron, a kolorową wstążką przyozdobisz końce, co pozwoli uzyskać kształt przypominający cukierek. Sprawi to, że przy niewielkim nakładzie czasu i finansów stworzysz niezwykle atrakcyjnie zapakowany prezent, którego zawartość będzie widoczna już na pierwszy rzut oka, co z pewnością przyciągnie uwagę i zainteresowanie.

Materiały, które można jeszcze wykorzystać przy pakowaniu prezentów w celofan

Podczas pakowania prezentów warto pamiętać o drobnych dodatkach, które są nieodłącznym elementem podarunków. Pakując prezent w celofan sprawdź rzeczy dostępne w domu – wstążki, wycinki papieru, naklejki okolicznościowe, czy kawałki materiału, które sprawdzą się idealnie w takiej roli. Ponadto wełna drzewna stworzy wypełnienie prezentu, które dodatkowo chroni upominek przed uszkodzeniami związanymi z potrząsaniem, tworząc przy tym estetycznie zapakowany prezent. Przezroczysta folia i kolorowe dodatki tworzą świetny duet i mogą zastąpić niejedno popularnie wykorzystywane pudełko. Celofan z takimi dodatkami zadba o to, by całość wyglądała jak upominek wykonany z najwyższą starannością, a prezent spodoba się nawet najbardziej wymagającym osobom.

Miej radość z pakowania prezentów – puść wodzę fantazji i nie ograniczaj Swojej wyobraźni!

Urodziny, imieniny, święta, pierwszy dzień w szkole, w pracy, mikołajki, a może rocznica ślubu? Niezależnie od okazji, w celofan możesz zapakować każdy prezent.

Ta uniwersalna metoda pakowania prezentów sprawi, że nie będzie to już przykrym obowiązkiem, a stanie się przyjemnością, co z kolei przyczyni się do tego, że z większym zaangażowaniem będziesz brał udział w tej corocznej tradycji – popuść wodze fantazji i dobrze baw się, pakując prezenty. Zaproś wszystkich domowników do pomocy w pakowaniu i ozdabianiu przedmiotów, co sprawi, że zwykłe z pozoru czynności będą ciekawą, atrakcyjną i miłą formą wspólnie spędzonego czasu.

Kupić czy wykonać samodzielnie?

Często myślimy, że gotowy i drogi prezent kupiony w sklepie jest milej widziany aniżeli wykonany przez ciebie. Zastanów się jednak, czy w oczach bliskiej ci osoby, prezent wykonany przez dziecko, wnuka czy chłopaka nie będzie cenniejszy od tego gotowego ze sklepu?

Jak już zdążyłeś się zorientować, przygotowywanie i pakowanie upominków wcale nie jest trudne i skomplikowane. Ty również sam możesz spróbować zrobić prezent i obdarować nim bliską ci osobę.

Wystarczy drobny upominek i kawałek folii, by szybko i estetycznie zapakować prezent, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy bliskiej ci osoby, a tobie zapewni satysfakcję i radość z trafionego upominku.

Miłej zabawy podczas przygotowywania i pakowania prezentów!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*