Jak zapakować kruche rzeczy podczas wyprowadzki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dla wielu osób przeprowadzka wiąże się z dużym stresem. Zwłaszcza, jeśli ma się do przewiezienia szkło, porcelanę lub inne kruche przedmioty, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu i przy wyjmowaniu kogoś pokaleczyć. Przeczytaj, jak odpowiednio przygotować je do transportu. 

Dokonaj przeglądu wszystkich rzeczy 

Pakowanie najlepiej zacząć od spisania listy przedmiotów i podzielenia je na kategorie według pomieszczeń. Ułatwi to przyszły proces rozpakowywania i organizacji nowej przestrzeni. To także dobra okazja, żeby przejrzeć posiadane przedmioty i zdecydować, czy wszystko chcemy zachować.

Sprzedaj albo oddaj meble i sprzęty, które nie będą Ci już potrzebne. Nie ma sensu opłacać ich transportu i szukać dla nich miejsca w nowym mieszkaniu, jeśli przestały Ci służyć. Podczas selekcji odłóż na bok przedmioty kruche i delikatne, takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, porcelana, pamiątki rodzinne czy dzieła sztuki. Przedmioty tego typu będą potrzebowały dodatkowego zabezpieczenia przy pakowaniu. 

Przygotuj kartony i worki próżniowe

Zaopatrz się w kartony z klapami i pudła o mocnym dnie. Najlepiej wybrać solidny i wytrzymały model, który będzie łatwy w złożeniu i wyposażony w wygodne uchwyty do przenoszenia – w tym celu warto sprawdzić, jaką ofertą dysponuje sklep z kartonami. Przed pakowaniem upewnij się, jakie jest maksymalne obciążenie pudeł, żeby uniknąć ich przeciążenia. 

Zadbaj o solidne pakowanie przedmiotów – zabezpiecz je folią bąbelkową i wypełnieniem w postaci pogniecionych gazet. Kruche i delikatne rzeczy mogą także wymagać owinięcia ich miękkim materiałem, np. ręcznikiem. Materiał zamortyzuje wstrząsy i będzie stanowił dodatkową warstwę ochronną.

Zaklej kartony szeroką taśmą klejącą i koniecznie oznacz ich zawartość przy pomocy naklejek albo flamastra. Przewoźnicy mogą potrzebować informacji, co jest w środku, żeby wiedzieć, gdzie umieścić kartony podczas transportu. Jeśli samodzielnie przewodzisz rzeczy, upewnij się, że pudło z cennymi przedmiotami nie będzie przesuwać się w samochodzie.

Jeśli przewozisz szklane żyrandole, postaraj się odkręcić klosz od stelaża i wyjąć żarówki. Delikatne części spakuj osobno i zabezpiecz przy pomocy starych gazet lub wypełniacza styropianowego. 

Worki próżniowe mogą być pomocne przy pakowaniu ubrań, pościeli, poduszek, a także pozostałych tekstyliów. Przy użyciu standardowego odkurzacza odessiesz powietrze z worków, znacznie zmniejszając tym objętość tkanin. Pakując ubrania do walizki postaraj się zwijać je w rulon, aby zaoszczędzić więcej miejsca.

Zdj. główne: Luku Muffin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*