Dlaczego warto mieć w swojej szafie kurtkę puchową?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W sezonie jesienno-zimowym szczególną rolę odgrywa odzież wierzchnia, która powinna być nie tylko modna, ale też zapewniać ciepło. Wiele kobiet nie może zdecydować się na odpowiedni rodzaj kurtki zimowej. Dobrym wyborem jest zdecydowanie kurtka puchowa. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź dlaczego!

Zalety kurtki puchowej

Kurtki puchowe są świetnym wyborem na sezon zimowy. Nie tylko fakt, że są modne, sprawia, że kobiety chętnie je zakładają. Cechuje je również funkcjonalność i skuteczność w ochronie przed zimnem. Nie są one ciężkie, więc nosi się je przyjemnie. Kurtki puchowe damskie posiadają bardzo dobre właściwości izolacyjne, co stanowi bardzo dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak mróz czy wiatr. Dostępne są w różnych fasonach i kolorach, więc jest w czym wybierać. Ich zaletą jest również to, że mają materiał zewnętrzny pokryty warstwą, która spełnia funkcje ochronne przed wilgocią.

Kurtka puchowa damska – doskonale sprawdzi się podczas wyprawy w góry

Kurtka puchowa damska jest świetnym elementem garderoby, który sprawdzi się w trakcie górskiej wyprawy. Warto jednak brać pod uwagę, że powinna być ona wygodna i niekrępująca ruchów, dlatego lepiej wybrać krótki fason. Ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, z łatwością można umieścić ją w plecaku. W górach temperatura często się zmienia, dlatego kurtka puchowa będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku wątpliwości, jak wybrać najlepszą, warto zastanowić się nad wyborem takiej, która ma tylko częściowe wypełnienie puchowe. Zapewni ona dobrą wentylację, ale też dużo ciepła.

Kurtka puchowa damska – jaką wybrać?

Wybierając kurtkę puchową, należy sugerować się jej przeznaczeniem. Zależnie od tego, czy ma ona maksymalnie ogrzewać, czy służyć do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, powinna posiadać taką ilość puchu, który spełni pożądaną funkcję. Oczekując maksymalnej ochrony przed mrozem, najlepiej wybrać grubszą kurtkę, która będzie posiadała większą ilość puchu. Jego ilość powinna znacznie przeważać nad ilością pierza. Natomiast podczas aktywnie spędzanego czasu na świeżym powietrzu lepiej wybrać cieńszy materiał. Wypełnienie może być nawet syntetyczne. Ma ono właściwości oddychające i chroniące przed wilgocią, dzięki czemu nie nasiąknie.

Kurtka puchowa – co warto jeszcze wiedzieć?

Na rynku jest wiele kurtek puchowych, jednak w niektórych przypadkach ich nazwa może być myląca. Puch słabej jakości czy też sztuczne wypełnienie sprawia, że płaszcz wygląda grubo i ciepło. Jest to mylne wrażenie, a taka odzież nie jest w rzeczywistości taka, na jaką wygląda. Warto wiedzieć, że kurtka wypełniona puchem wysokiej jakości jest lekka i niezbyt gruba. Można to rozpoznać już podczas pierwszego użycia.

Warto mieć w swojej garderobie odzież wierzchnią, która podczas zimy daje dużą ochronę przed wiatrem, mrozem czy deszczem. Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę, jakie wypełnienie posiada konkretny model i jaką funkcję ma spełniać. Pozwoli to wybrać najodpowiedniejszy model dla siebie, a także uniknąć nieudanego zakupu. Warto o tym pamiętać, bo nie każda kurtka mająca w nazwie „puchowa” w rzeczywistości nią jest.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tofu nie ma smaku? To mit — naucz się je przyrządzać!
Tofu nie ma smaku? To mit — naucz się je przyrządzać!
Najlepsze przepisy na tonik domowej roboty
Najlepsze przepisy na tonik domowej roboty

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*