Kilka prostych zasad pakowania przesyłek

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przesyłanie różnych przedmiotów staje się dla nas powoli normą. Coraz częściej korzystamy z internetowej sprzedaży. Sporo ludzi prowadzi e-sklepy, bądź decyduje się na online’owe aukcje odzieży, mebli czy innych urządzeń i zabawek. Powoduje to, że kurierzy pracują na pełnych obrotach. Coraz częściej korzystamy z ich usług, ale czy potrafimy odpowiednio zapakować przedmioty do wysyłki, by były one właściwie zabezpieczone podczas przewozu? Poznajmy kilka prostych zasad pakowania przesyłek..

Idealne opakowanie

Pierwszą ważną decyzją w procesie przygotowania przesyłki jest wybór opakowania, które będzie adekwatne do tego, co planujemy wysłać – zarówno jeśli chodzi o rozmiar, jak i trwałość. Kartony to dobry wybór. Są wszechstronne, solidne i łatwe w użyciu. Dodatkowo, nie dodają one znacząco do wagi przesyłki i chronią przedmioty przed zanieczyszczeniami, otarciami czy innymi potencjalnymi uszkodzeniami. 

Należy pamiętać, by wielkość kartonu była dostosowana do tego, co wysyłamy. Jeżeli przykładowo decydujemy się na wysłanie paczki za pośrednictwem paczkomatu, możemy mieć wątpliwości co do tego jaki jest idelany karton do Paczkomatu i gdzie zamówić kartony inPost. Powstałe wątpliwości rozwieją szybko sklepy online lub producenci kartonów, którzy oferują szeroką gamę rozmiarów pudełek dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Choć niektórzy korzystają z używanych kartonów, mogą one nie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia. Bywa, że są one podniszczone czy nie prezentują się estetycznie. Warto więc zastanowić się nad zakupem nowych pudełek. To niewielki koszt, a przesyłka będzie bezpieczna.

Zabezpieczenie przedmiotów delikatnych

Gdy wysyłamy przedmioty delikatne lub bardzo cenne, powinniśmy zabezpieczyć je folią z bąbelkami. Dla przedmiotów takich jak naczynia, ceramika czy szkło, warto zastosować kartonowe przekładki, aby nie stykały się ze sobą. Upewnijmy się, że przedmioty nie mają kontaktu z bokami pudełka. Wolną przestrzeń w kartonie warto odpowiednio wypełnić. Możemy wykorzystać do tego skropak, gazetę czy specjalistyczną piankę. Istnieje również ekologiczny skropak z materiałów biodegradowalnych, co pozwala nam dbać o planetę podczas pakowania. Zastosowane wypełniacze zabezpieczą zawartość przed wstrząsami i uniemożliwią niepożądane przesuwanie się rzeczy w środku.

Więcej na temat tego co warto wiedzieć o wysyłce paczek znajdziemy na tej stronie: Wysyłka paczek (Paczkomaty, Poczta Polska).

Zabezpieczenie przesyłki

Aby odpowiednio zabezpieczyć zamknięty karton, warto posłużyć się mocną taśmą pakową. Typowa taśma biurowa nie jest odpowiednia, gdyż jest mało wytrzymała. Dla tych, którzy cenią ekologiczne rozwiązania, dostępna jest taśma pakowa z papieru, stworzona z materiałów nadających się do recyklingu. Po zamknięciu paczki należy okleić ją taśmą wzdłuż górnych i dolnych krawędzi, a następnie przymocować przynajmniej dwa paski taśmy w poprzek. Zadbajmy również o dodatkowe zabezpieczenie narożników. Upewnijmy się, że dno pudełka jest dobrze zabezpieczone; w razie wątpliwości przyklejamy dodatkowe warstwy taśmy.

Oznaczenie przesyłki

Pracownicy służb kurierskich powinni wiedzieć, jak odpowiednio umieszczać i transportować nadawane przesyłki. Dlatego ważne jest, aby na paczce znajdowały się wyraźne oznaczenia „góra” i „dół”. Zalecane jest również stosowanie dodatkowych etykiet ostrzegawczych, zwłaszcza gdy wysyłamy przedmioty szklane czy kruche. Upewnijmy się, że etykieta z adresem jest dobrze widoczna i nie jest przyklejona na krawędziach czy przy miejscach złożenia kartonu. Zanim wyślemy przesyłkę, sprawdźmy, czy wszystkie informacje są poprawnie wpisane.

Paczka przechodzi przez wiele etapów zanim dotrze do swojego celu. W trakcie podróży jest narażona na różnego rodzaju ryzyka, dlatego istotne jest odpowiednie zabezpieczenie jej zawartości. Pomoże to zapobiec ewentualnym uszkodzeniom przesyłki.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*