Jak ozdobić prezent?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie podarunku często stwarza problemy logistyczne – w co zapakować prezent? Torebka, pudełko czy papier? Dodać kokardkę albo wstążki? A może wykorzystać coś zupełnie innego? Zobacz, jak sprawić, żeby Twój podarunek wyglądał doskonale!

W co zapakować?

Zasadniczo masz trzy opcje do wyboru: papier, pudełko i torebkę. Wybór będzie zależał od tego, jaki przygotowałeś podarunek – chodzi o jego gabaryty, kształt i ewentualną potrzebę zabezpieczenia przed uszkodzeniem.

Na papier prezentowy najlepiej zdecydować się, kiedy Twój podarunek jest już w oryginalnym opakowaniu. Jest tak chociażby w przypadku sprzętów elektronicznych czy akcesoriów gospodarstwa domowego. W takiej sytuacji opakowanie prezentu w papier będzie wyglądać estetycznie i schludnie. Jeśli nie masz akurat pod ręką papieru prezentowanego, dobrym pomysłem będzie użycie jakiegoś zamiennika (mogą to być gazety, szary papier do pakowania, a nawet papier śniadaniowy) i ozdobienie go. Do przystrojenia możesz wykorzystać właściwie wszystko – wstążki, naklejki papierowe, własnoręczne rysunki.

Zapakowanie prezentu w pudełko będzie doskonałym pomysłem, jeśli Twój podarunek mógłby ulec zniszczeniu – na przykład jest wykonany z porcelany lub szkła. Taka forma pakowania sprawdzi się również, kiedy nie ofiarowujesz jednej rzeczy, ale kilka drobiazgów – możesz umieścić je pudełku, które wypełnisz kolorową bibułą albo cukierkami. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w etykiety papierowe i ozdobienie nimi pudełka, zwłaszcza, jeśli wykorzystujesz na przykład karton po jakimś urządzeniu oklejony jednolitym papierem.

Ostatnią opcją jest torebka prezentowa. Do niej najlepiej będą pasować podarunki, które mają niestandardowe rozmiary, na przykład butelka wina czy wazon. Torebka jest najprostszym i najbardziej intuicyjnym sposobem zapakowania prezentu. Zazwyczaj posiada również ozdoby lub wzory, dzięki czemu nie musisz myśleć o dodatkowym przystrojeniu. Z pewnością doskonale sprawdzi się dla każdego prezentu, zwłaszcza, jeśli zabrakło Ci czasu, żeby pomyśleć o jego zapakowaniu z wyprzedzeniem.

Ozdoby – miłe akcenty

Ozdobami możesz pokazać obdarowywanej osobie, że naprawdę Ci na niej zależy. To miły gest, który na pewno sprawi, że prezent od Ciebie stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy i zostanie zapamiętany. Pamiętaj, że wcale nie chodzi o wydawanie dużej ilości pieniędzy! Raczej o to, żeby pokazać obdarowywanej osobie, że znasz ją i myślisz o niej w szczególny sposób. Jeśli masz coś, co kojarzy Ci się z Waszą znajomością, możesz wykorzystać ten pomysł i zamówić wlepy lub nalepki, które przygotuje dla Ciebie producent naklejek. Dzięki temu zyskasz oryginalne dodatki, które z pewnością ucieszą osobę, dla której przygotowałeś prezent.

Zdj. główne: Nina Mercado/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*