Jak zapakować prezenty dla pracowników? Sprawdź!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pracownicy odgrywają ważną rolę w sukcesie każdej firmy. Wręczanie im upominków jest znakomitym sposobem na docenienie ich ciężkiej pracy. Nawet drobne prezenty wpływają na większą satysfakcję z pracy i podnoszą produktywność osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Warto więc celebrować różne wydarzenia takie jak urodziny, awanse, święta. W jaki sposób zapakować prezent dla pracownika? Sprawdź!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opakowania na prezent firmowy?

Chętnie wybierane są przede wszystkim opakowania przyjazne dla środowiska, jak woreczki ekologiczne wykonane z bawełny. Ponadto odpowiednie opakowania na upominki muszą mieć pewne cechy, takie jak:

  • atrakcyjny wygląd,
  • niska cena,
  • proste w użyciu,
  • spersonalizowane np. z logo firmy (opcjonalnie).

W przypadku przedmiotów delikatnych i podatnych na uszkodzenia, wybrane opakowanie powinno chronić zawartość przed zniszczeniem.

Akcesoria do pakowania firmowych prezentów

Do zapakowania upominku mogą nam posłużyć różne akcesoria. Wybór danego rozwiązania zależy od rodzaju prezentu, jego wielkości oraz dysponowanego przez nas budżetu. Wiele firm stawia na opakowania ekologiczne, które zakupić można między innymi na https://www.natura.slupsk.pl/. Ciekawą propozycją są woreczki bawełniane, które stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnej torebki czy papieru. Woreczki mogą posłużyć do zapakowania drobnych przedmiotów, takich jak np. biżuteria. Co ważne, istnieje możliwość nadruku na całej powierzchni woreczka. Takie produkty dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. To opakowania wielokrotnego użytku, które mogą być użyte np. do przechowywania przedmiotów. Woreczki bawełniane są eleganckie, mają przyjemną strukturę i są łatwe w użyciu.

Innym sposobem szybkiego zapakowania upominku jest sięgnięcie po klasyczne torebki prezentowe, które sprawdzą się na każdą okazję. Pakowanie w nie zajmuje mało czasu, wystarczy włożyć upominek do środka, po czym podpisać karteczkę. Kolejnym sposobem na estetyczne zapakowanie podarunku jest ozdobne pudełko. Wystarczy tylko dobrać jego rozmiar do wymiarów prezentu. Pudełko można wypełnić np. wełną drzewną, po czym obwiązać kolorową wstążką. Gotowe pudełka to gustowne i uniwersalne opakowania, dzięki którym zaoszczędzimy swój czas i nerwy. Aby tanio zapakować prezent, możemy też postawić na zwykły papier pakowy. Alternatywą jest tektura falista, filc, bibuła czy krepina.

Jak zapakować prezent w papier?

Zapakowanie upominku w papier wymaga od nas podstawowych zdolności manualnych i poświęcenia trochę czasu. Najpierw musimy dobrać odpowiedni motyw, pasujący do okazji. Następnie odmierzamy potrzebną ilość papieru do owinięcia przedmiotu. Co ważne, papier musi zachodzić na zakładkę po szerszej stronie podarunku. Teraz taśmą klejącą łączymy ze sobą dłuższe krawędzie papieru, owijając nimi rzecz. W kolejnym kroku zaginamy krótszą część boku, po czym przyklejamy małym kawałkiem taśmy. Trójkątne skrzydełka też przyklejamy i powtarzamy to na drugim boku podarunku. Na sam koniec przewiązujemy prezent tasiemką i robimy z niej kokardę.

Pakowanie prezentów firmowych- o czym warto pamiętać?

Pakując upominki dla pracowników, warto uwzględnić w nich pewne gadżety firmowe. Świetnym uzupełnieniem prezentu będą więc kubki, długopisy, pendrive, koszulki, kalendarze i inne przedmioty z logo firmy. Takie dodatki przyczynią się do budowania relacji z pracownikami i sprawią, że zwiększy się ich lojalność wobec firmy. Gadżety te najlepiej umieścić wewnątrz pudelka, torebki czy woreczka. Dzięki nim wzrośnie wartość prezentu, a pracownik poczuje się bardziej doceniony. Podczas pakowania  warto też zadbać o to, aby każdy prezent wyglądał starannie, schludnie i elegancko. Nie może być uszkodzony, ponadto zbyt duża ilość dekoracji może wyglądać przesadnie i kiczowato. W zupełności wystarczy kokarda i wstążka. Warto pamiętać także o spójnej kolorystyce i dołączeniu spersonalizowanych życzeń.

Do pakowania powinny nam służyć zawsze solidne materiały niezależnie od tego czy jest to papier, woreczki, torebki prezentowe, wstążki czy kokardki. Opakowanie musi być dopasowane do okazji, z jakiej prezent jest wręczany.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*