Jak zapakować zegarek na prezent?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wydawać by się mogło, że kiedy uda nam się skompletować prezenty dla najbliższych, najważniejsze przedświąteczne zadanie jest już za nami. Jednak często kłopotem okazuje się opakowanie dla prezentu. Na szczęście, kupując zegarek, nie mamy tego problemu. Każdy zegarek jest pakowany w eleganckie pudełko. Można włożyć je do torebki prezentowej lub zapakować w świąteczny papier i gotowe! Jeśli chcecie poznać inne możliwości, ten tekst Wam w tym pomoże.

W opakowaniu czy bez?

Zdecydowanie warto unikać wręczania zegarków bez opakowania. Niektóre z nich są na tyle wartościowe i delikatne, że mogą zostać bardzo łatwo uszkodzone. Nawet w przypadku trwałych zegarków, takich jak chociażby sportowy model Suunto Ambit, nie należy zapominać o pudełku.  Opakowanie przyda się później do przechowywania zegarka, ponieważ doskonale chroni przed kurzem. Sprawdzi się również w podróży. A co najważniejsze, będzie eleganckim dopełnieniem prezentu wręczonego z sercem.

Producenci wykonują także pudełka w różnorodnych, charakterystyczny kształtach. Przychodzą z pomocą klientom, którzy chcą zaskoczyć bliskich prezentem. Niektóre modele zegarków zyskującej popularność firmy Vostok, np. Vostok Europe Nuclear Submarine Chrono, pakowane są w bardzo oryginalny sposób, a mianowicie w specjalne skrzyneczki, wyglądem przypominające skrzynki narzędziowe. Wystarczy je tylko ozdobić dekoracyjną kokardą. Zaskoczenie obdarowanego takim podarkiem – gwarantowane!

Opakowanie ma znaczenie

Nie bez powodu zegarki są pakowane przez ich producentów w trwałe opakowania. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, aby nie uszkodzić ich podczas transportu. Dobre opakowanie to takie, które jest idealnie dopasowane do przedmiotu, dzięki czemu jest on unieruchomiony. Wtedy też zyskujemy pewność, że podczas odpakowania obdarowany zobaczy tarczę zegarka, a nie jego zapięcie. Znane marki, jak szwajcarska Doxa, poza urządzeniami słynącymi ze swojej jakości, oferują również estetyczne, wykończone z najwyższą dbałością pudełka. Opakowanie od producenta jest również potwierdzeniem oryginalności produktu. W bardzo łatwy sposób możemy je dodatkowo ozdobić, wykorzystując do jego owinięcia papier (gładki lub ze świątecznym motywem) i naturalne dekoracje, np. gałązki czerwonego głogu czy plastry suszonej pomarańczy. Z tego powodu oryginalne pudełko jest najlepszym pomysłem na zapakowanie zegarka.

Jak zapakować zegarek bez pudełka?

Pakując zegarek bez firmowego opakowania musimy wziąć pod uwagę fakt, że modele ze skórzanym paskiem lub bransoletą bardzo łatwo mogą się odkształcić. Owijając zegarek w cienki papier ryzykujemy rozdarciem opakowania bądź jego pognieceniem, co nie będzie wyglądało estetycznie.

Umieszczając czasomierz w woreczku czy torebce prezentowej, zadbajmy o wypełnienie środka. Do tego celu można użyć np. specjalnych wypełniaczy do prezentów lub o położyć zegarek na materiałowej poduszeczce, co uchroni go przed przemieszczaniem się. W ten sposób najbezpieczniej zapakować zegarki z gumowymi paskami, jak Timex Ironman. Możemy również zakupić specjalne pudełka, dostępne w wielu rozmiarach i kształtach lub wykonać je samodzielnie z grubszego papieru bądź tektury. Ciekawym pomysłem wydaje się zapakowanie zegarka w kilku pudełkach, w taki sposób, aby prezent znajdował się w najmniejszym z nich.

Z wielu względów najlepszym opakowaniem na zegarek jest oryginalne pudełko, w którym został zakupiony. Producenci zegarków zadbali o to, aby ich opakowania były estetyczne i elegancko zdobione, wykorzystując w tym celu fakturę tworzywa czy wytłaczając logo. Korzystając z dostępnych akcesoriów papierniczych, folii celofanowych, wstążek i świątecznych ozdób, jak np. gałązek świerku, jesteśmy w stanie wyczarować oryginalne opakowanie na zegarek. Uważajmy jednak, aby to, w co zapakowany jest nasz prezent, stylistycznie pasowało do wybranego przez nas modelu. Pamiętajmy, że ładne opakowanie powinno dodać prezentowi uroku, a nie go przyćmić.

zdjęcia własne Zegarownia.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*