Jak zrobić własne etui na telefon?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka sposobów na wykonanie własnego etui na telefon. Możemy do tego użyć gorącego kleju, odrobiny silikonu lub nawet skrobi kukurydzianej. W tym artykule przedstawiamy kilka ważnych, użytecznych porad i pomysłów na autorskiego, oryginalnego case’a.

Własny case na telefon – zadanie zadziwiająco proste

Bycie posiadaczem smartfona to oczywistość i niemal obowiązek. Elektroniczny towarzysz codzienności to nie jest tania przyjemność. Mimo coraz lepszych i bardziej wytrzymałych materiałów używanych przy produkcji, telefon komórkowy nadal łatwo uszkodzić.

Świetnym sposobem na jego ochronę są specjalne etui, ale ponieważ aparaty mają przeróżne kształty i rozmiary, znalezienie takiego akcesorium, które będzie idealnie pasować do naszego telefonu i stylu, może być trudne. Z odrobiną chęci i zapału możemy sami wykonać oryginalnego case’a na nasze urządzenie. Jakich technik możemy użyć?

Silikonowe etui

Przy pomocy kilku niedrogich materiałów: sanitarnego silikonu budowlanego, szklanki mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej, nożyczek, miseczki i wałka do ciasta jesteśmy w stanie szybko i sprawnie wykonać samodzielnie oryginalne etui. Oprócz świetnego looku, silikonowa nakładka zapewni naszemu smartfonowi wodoodporność.

1. Proces tworzenia:

Wykonanie silikonowej nakładki nie różni się wcale od wyrabiania ciasta. W miseczce musimy  zmieszać mąkę z silikonem i wodą, a następnie cierpliwie wyrabiać mieszankę do otrzymania zbitej i jednolitej konsystencji. Gdy będzie już odpowiednio elastyczna, należy ją następnie rozwałkować. 

Kolejnym krokiem jest staranne oklejenie telefonu „ciastem” i odłożenie go do czasu, aż masa zaschnie. Następnie wystarczy odrysować otwory na porty, obiektyw aparatu, kamerkę, ładowarkę i przyciski oraz wyciąć je nożyczkami. 

W ostatnim kroku usuwamy silikon z ekranu. Przezroczyste silikonowe etui bardzo szybko będzie gotowe, ale istnieje kilka sposobów na wykonanie czegoś bardziej odróżniającego się.

Przygotowanie obudowy o nieco bardziej barwnym charakterze to nic trudnego. Wystarczy, że do przygotowanej masy dosypiemy również sypki brokat. W taki sposób tył telefonu będzie błyszczeć wybranymi kolorami. Inną metodą zdobienia jest wykonanie dodatkowych wzorków na rozwałkowanej już silikonowej masie. Najprościej zrobić to przy pomocy wykałaczki.

Po wykonaniu wzorów wystarczy odczekać, aż zaschną, a następnie pomalować je choćby lakierem do paznokci. Jeszcze innym sposobem zdobienia jest pomalowanie etui akrylowym lakierem w ulubionym kolorze i wykonanie dodatków tą metodą.

Do dekoracji nakładki można również użyć wielu elementów. Zdecydować się można na kolorowy papier czy zdjęcie. Wystarczy tylko odrysować kształty urządzenia i wyciąć wkładkę, którą będzie można włożyć do etui. Oczywiście należy zadbać o to, by starannie wycinać otwór na aparat, ładowarkę i inne porty.

W analogiczny sposób będzie można również zdecydować się ozdobić etui motywem, który będzie wydrukowany z tapety ustawionej na smartfonie. Będzie można ją wydrukować, przyciąć do rozmiarów urządzenia i następnie włożyć do pokrowca.

Jak widać, wykonanie własnego etui to żadne wyzwanie, a setki możliwości. Na pewno warto spróbować i dać się ponieść swojej artystycznej wyobraźni.

Zdj. główne: Daniel Romero/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*