Opakowanie na biżuterię – nie tylko szkatułka!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniane, plastikowe czy bambusowe szkatułki na biżuterię to tylko część z dostępnych opcji. Na rynku znajdziemy też gustowne, trwałe i eleganckie tekturowe opakowania na kosztowności.

Jakość, wykończenie i prezencja papierowych opakowań drastycznie zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat, zdecydowanie na ich korzyść. Tekturowe opakowania z powodzeniem mogą konkurować z klasycznymi szkatułkami na biżuterię. Takie rozwiązanie zyskuje na coraz większej popularności. Nie tylko wśród rękodzielników, ale również producentów ekskluzywnej biżuterii.

Papierowe opakowania na biżuterię

Papierowe opakowania na biżuterię niosą za sobą wiele korzyści. Po pierwsze są tańsze w produkcji niż szkatułki wykonane z drewna, bambusa, szkła lub plastiku. Są także tańsze w transporcie i rzadziej ulegają zniszczeniu. Te atuty składają się na znacznie korzystniejszą cenę zakupu niż w przypadku tradycyjnych szkatułek.

Papierowe szkatułki na biżuterię są ekologiczne. Możemy tworzyć je z papieru pochodzącego z recyklingu. Co więcej, takie opakowanie jest całkowicie biodegradowalne. Rozkłada się szybko i nie zanieczyszcza środowiska.

Szkatułki wykonane z papieru są znacznie lżejsze od swoich drewnianych pierwowzorów. Pozwala to obniżyć koszty transportu i zminimalizować pozostawiony ślad węglowy. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zakup w lokalnej firmie, wykażemy się jeszcze większym zaangażowaniem proekologicznym.

Papierowe opakowania na biżuterię mogą pozostać niezadrukowane na zewnątrz. Jest to wersja bardziej sprzyjająca środowisku. Możemy również zdecydować się na skorzystanie z kolorowego lub czarno-białego nadruku. Trzecią opcją jest pokrycie opakowania ozdobną folią. Materiał ozdobi papierową szkatułkę, a równocześnie będzie stanowił warstwę ochronną.

Pudełka produktowe z wieczkiem

Pudełko produktowe z wieczkiem to eleganckie i wygodne opakowanie na biżuterię. Z powodzeniem możemy zaprezentować w nim zegarek, naszyjnik lub kolczyki. Denko pudełka może być wyłożone odpowiednim materiałem – gąbką, pianką lub dodatkowym usztywnieniem. Dzięki takiemu zabezpieczeniu biżuteria nie będzie niekontrolowanie przemieszczać się.

Pudełko zamykane na magnes

Kolejną grupę bardzo eleganckich opakowań na biżuterię stanowią pudełka zamykane na magnes. Takie rozwiązanie jest nowoczesne, wygodne i stylowe. Dzięki nietuzinkowej konstrukcji i wygodnemu zamknięciu pudełko będzie wykorzystywane przez klienta przez długie lata. Pudełko zamykane na magnes sprawdzi się jako szkatułka dla nawet najbardziej ekskluzywnej biżuterii. Bez wątpienia można użyć go jako opakowania prezentowego.

Pudełka wysuwane

Kolejną alternatywą do tradycyjnych szkatułek są pudełka wysuwane. Proste i eleganckie, w klasycznym stylu. Dzięki konstrukcji opakowania otrzymujemy wygodną szufladkę, w której świetnie będą się prezentować wisiorki, łańcuszki i kolczyki. Opakowanie jest wygodne i bezpieczne. Praktycznie nie ma możliwości, aby samo się otworzyło. Dzięki temu jest to szkatułka, która sprawdzi się w podróży.

Opakowania niestandardowe 

Producenci opakowań papierowych oferują także możliwość stworzenia autorskich, niestandardowych szkatułek. Jednym z pomysłów jest szkatułka w stylu exploding box. Rozwiązanie stosowane popularnie jako okazjonalna kartka można przenieść na grunt opakowań biżuterii. Taka szkatułka zaskoczy klienta i będzie wyjątkowym i oryginalnym opakowaniem prezentowym.

Zdjęcie główne: Cornelia Ng/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*