Oryginalne kartki okolicznościowe – jak je wykonać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nic tak nie przekazuje emocji, jak upominek wykonany własnoręcznie. Kartki okolicznościowe dostępne są w każdej księgarni, kiosku i dyskoncie, jednak często mają one nieodpowiedni lub kiczowaty design, a życzenia wypisane w środku są mało personalne i często zawierają błędy. Tworząc osobiście kartkę na urodziny przyjaciela lub dzień matki, możesz nawiązać do ich pasji, zainteresowań albo osobowości. Oto kilka pomysłów na to, jak wykonać oryginalną kartkę na każdą okazję. 

Efektowna i łatwa w wykonaniu kartka urodzinowa

Jeśli wątpisz w swoje umiejętności plastyczne lub nie masz zbyt dużo czasu na wykonanie kartki, mamy dla Ciebie bardzo prostą, ale efektowną propozycję. Na bazie ze sztywnej kartki technicznej naklej kolorową, abstrakcyjną wydzierankę. Puść wodze fantazji i nanieś na papier wszystkie kolory tęczy! Małe, nieregularnie podarte kawałki papieru naklej na kartkę w przypadkowy sposób, by wyglądała, jak całkowicie obsypana konfetti. Kiedy skończysz wyklejać tło, w darmowym edytorze tekstu poszukaj ładnej i pasującej do całości czcionki i napisz to, co chcesz zawrzeć na froncie swojej laurki. Może to być zwykły napis “Trzydzieste urodziny Andrzeja”, albo jakieś zabawne hasło, na przykład “Sto lat, Byku!”, wybierz to, co uznasz za bardziej stosowne. Wydrukuj napis na drukarce laserowej, po czym przenieś tekst na przezroczystą taśmę klejącą. Gotowy pasek taśmy zanurz w wodzie i nasączony papier zetrzyj z taśmy, tak, żeby został na niej sam druk. Tak przygotowaną etykietę naklej na wyklejonym tle i gotowe! Wystarczy tylko ręcznie wpisać życzenia i możesz iść na przyjęcie. 

Kartka haftowana

To propozycja dla osób lubiących wyzwania i robótki ręczne. Wzór na kartkę dla bliskiej osoby możesz wyhaftować własnoręcznie na kanwie. Haftowanie to bardzo uspokajające zajęcie, które pozwala się wyciszyć i skupić tylko na jednej, prostej czynności. W Internecie możesz kupić bazy do kartek haftowanych, które ułatwią Ci nieco zadanie. Dla początkujących najłatwiejszy będzie haft krzyżykowy. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na wypełnianiu przestrzeni, wyszywając na materiale lub kanwie krzyżyki. Taki projekt może okazać się czasochłonny i kosztowny, ponieważ musisz zaopatrzyć się w akcesoria i narzędzia do haftu, takie jak mulina, odpowiednie igły oraz kanwa, która znacznie ułatwi Ci pracę. Wykonanie takiej kartki może zająć nawet kilka tygodni, ale osoba, którą obdarujesz takim upominkiem, na pewno będzie wzruszona i doceni Twój wysiłek. 

Kartka wykonana przez dzieci

Najlepszym prezentem dla rodziców czy dziadków, będzie kartka, wykonana przez najmłodszych członków rodziny. Podstawą znów niech będzie kartka z bloku technicznego. Na niej pomóż dzieciom odcisnąć swoje pomalowane farbą rączki – taki front kartki jest bardzo osobisty i chwyta za serce. W środku wypisz krótkie życzenia, a resztę, niech wypełnią maluchy. Ich rysunki, nieidealne podpisy i przede wszystkim uczucie, jakie włożą w swoje dzieła, wyrażą więcej, niż najdłuższa wiązanka życzeń. To doskonały prezent na dzień mamy, taty, babci lub dziadka, ale też na przykład na urodziny czy imieniny. Taka kartka będzie pamiątką na lata i zawsze będzie przywoływać ciepłe wspomnienia. 

Pomysłów na własnoręczne wykonanie kartki okolicznościowej jest naprawdę dużo. Wiele z nich to podarunki proste, ale od serca. Samodzielnie stworzona kartka pokazuje obdarowanej osobie, że naprawdę wiele dla Ciebie znaczy i, żeby to wyrazić, potrzebujesz więcej, niż życzenia wpisane do każdej kartki z kiosku. Nawiązując do cech danej osoby lub Waszysz hermetycznych żartów, na pewno wzruszysz solenizanta i dasz mu dowód swojej przyjaźni lub miłości. 

Zdjęcie główne: Lena Shekhovtsova/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*