Prezent na Dzień Dziecka? Tylko handmade!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz modniejsze stają się ekologiczne zabawki handmade, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Dzień Dziecka jest świetną okazją do podarowania wyjątkowej zabawki.

Szydełkowe owoce i warzywa

Ręcznie wykonane owoce i warzywa pobudzają wyobraźnię dziecka i rozwijają jego kreatywność. Świetnie nadają się do wykorzystania w nauczaniu metodą Montessori, która pobudza dzieci do działania oraz samodzielnego rozwoju. Szydełkowe zabawki wykonane są z naturalnych materiałów, dzięki temu są bezpieczne dla dzieci. Warzywa i owoce można prać. Świetnie nadają się do zabawy w gotowanie.  

Opaska hand made

Opaska hand made jest wyjątkowym prezentem dla każdej młodej damy. Opaska wykonana jest z naturalnych materiałów, które nie wywołują alergii i są bezpieczne dla zdrowia.

Pudełko na ząbki dla wróżki zębuszki

Małe, spersonalizowane drewniane pudełko będzie idealnym prezentem dla kilkulatka, któremu wypadają mleczaki. Dzięki temu wróżka zębuszka będzie miała gdzie zostawić pieniążka za ząbek. Taki prezent będzie świetną alternatywą dla wszystkich klasycznych zabawek.

Szczerbata dziewczynka
(fot. Jelleke Vanooteghem, źródło: unsplash.com)

Czapka kucharska

Czapka kucharska na pewno ucieszy każde dziecko, które lubi pomagać mamie w kuchni. Taka czapka będzie również świetnym rekwizytem do sesji zdjęciowej. Ogromnym atutem są rzepy, które umożliwiają jej regulację i dzięki temu może posłużyć dziecku na dłużej. Czapka kucharska wykonana jest wysokiej jakości bawełny.

Drewniana układanka – cyferki

Drewniana układanka jest świetnym sposobem na pomoc w nauce liczenia. W zestawie znajdują się cyferki oraz znaki działania. Taka układanka jest świetnym prezentem dla dziecka, które pójdzie do pierwszej klasy.

Drewniana układanka – imię

Dzięki drewnianym puzzlom dziecko uczy się prawidłowego chwytu i rozwija przy tym małą motorykę oraz koordynację ręka – oko. Dziecko nauczy się również rozpoznawać swoje imię.

Drewniane literki
(fot. Zhen Hu, źródło: unsplash.com)

Filcowy domek na kredki

Filcowy domek na kredki będzie świetnym prezentem dla każdego dziecka niezależnie od płci. Jest bardzo pojemny, zmieści kilka kompletów kredek i flamastrów. Na dachu domku znajduje się wygodny uchwyt do przenoszenia. Po dwóch stronach domku znajdują się wygodne kieszenie, w które można schować różne przybory szkolne.

Naklejki na ścianę

Każde dziecko chce, aby jego pokój był bajkowy. Idealną dekoracją w pokoju będą naklejki z postaciami z bajek.

Koło ułamkowe

Koło ułamkowe jest świetną pomocą dydaktyczną do nauki ułamków. W zestawie jest 10 układanek wraz z podkładką do ich układania.

Chłopiec z liczydłem
(fot. Branislav Novak / EyeEm / Getty Images)

Tablica magnetyczna

Tablica magnetyczna będzie świetnym prezentem na Dzień Dziecka. Powierzchnia jest pomalowana farbą kredową, dzięki temu można po niej swobodnie pisać kredą. Taka tablica jest również świetnym miejscem do umieszczania karteczek z ważną listą rzeczy do zrobienia.

Tabliczka do nauki liczenia do 10

Tabliczka do nauki liczenia do 10 jest pomocą dydaktyczną Monserotti, którą pokochają wszystkie dzieci. W zestawie znajduje się tabliczka, patyczek i kuleczki. Pod każdą liczbą znajdują się wgłębienia na kuleczki. Dzięki temu dziecko może liczyć samodzielnie ilość kuleczek. Przesuwając patyczkiem lub palcem po wgłębionych cyfrach, przygotowuje rękę do pisania.

Zestaw do nauki odejmowania i dodawania do 20

Naucz dziecko dodawania i odejmowania przez zabawę. Świetnie do tego sprawdzi się zestaw do nauki odejmowania i dodawania. W zestawie znajdują się tabliczki, karty oraz kolorowe kuleczki, które ułatwiają naukę. Wszystko spakowane jest w lnianym woreczku, który świetnie nadaje się do przechowywania.

Drewniany domek dla lalek

Każda dziewczynka marzy o drewnianym domku dla lalek, który umożliwi jej zabawę w dom. Drewniany domek jest ekologiczny.

Drewniany domek dla lalek
(fot. Ron Lach, źródło: pexels.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*