Jak zapakować zestawy prezentowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wielkimi krokami zbliżają się Święta, a to czas obdarowywania się prezentami. Tuż po wyborze upominków dla bliskich, drugim największym problemem jest ich zapakowanie. Zwłaszcza, jeśli prezent składa się z kilku elementów, by stworzyć z niego zgrabny pakunek, który można położyć pod choinką, potrzeba świątecznego cudu. Podpowiadamy, jak zapakować zestawy prezentowe.   

Miękkie paczki   

Najtrudniejsze do zapakowania są prezenty, które przychodzą w miękkich paczkach, jak na przykład kawa. Niestety kawy ziarniste zazwyczaj pakowane są w plastikowe pakiety, których nie sposób zawinąć w papier. Oczywiście zwykła torba prezentowa to proste rozwiązanie, jednak niektórzy uważają je za zbyt mało efektowne. Zestaw kaw na prezent ucieszy każdego kawosza, jednak niespodzianka będzie jeszcze lepsza, jeśli upominek będzie zapakowany w ciekawy sposób. Kosz prezentowy to doskonały sposób na to, by poradzić sobie z trudnymi kształtami prezentów. Słodycze, kawy ziarniste, herbaty, alkohole czy słoiki z domowymi przetworami mogą być zapakowane w piękny kosz z kokardą na rączce. Dzięki temu paczki będą wyeksponowane, a opakowanie oryginalne i efektowne. Koszyk można zastąpić na przykład ozdobnym pudełkiem czy tacką. Całość możesz dodatkowo zawinąć w celofan, by prezent był bardziej elegancki, jednak jeśli nie zależy Ci bardzo na tym efekcie, a chcesz, by te święta były bardziej przyjazne dla środowiska, sama kokarda lub wstążka w zupełności wystarczą.   

Drobne elementy  

Zestaw prezentowy może składać się z kilku drobnych elementów, tworzących duży prezent. Takie upominki, na przykład kilka dobrej jakości cygar, biżuterię, kosmetyki albo małe gadżety, najlepiej jest zapakować we wspólne pudełko. Najlepiej sprawdzą się kartoniki z okienkiem, które w okresie świątecznym możesz bez problemu kupić w sklepach papierniczych. Taki karton wystarczy wyłożyć dekoracyjnym siankiem, ułożyć w nim zestaw prezentów, a na wieczko przykleić rozetkę. Dzięki temu upominek będzie świetnie wyglądał, a Ty nie będziesz martwić się o to, jak pomysłowo go ze sobą połączyć. 

Możesz też włożyć prezenty do ozdobnej torby lub, jeśli kupujesz wszystko w tym samym sklepie, poprosić o zapakowanie produktów na upominek. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. To najlepsza opcja, jeśli kupujesz prezenty na ostatnią chwilę i zależy Ci na ich szybkim zapakowaniu.   

Zestaw pudełek  

Jeśli Twój zestaw prezentowy składa się z kilku rzeczy zapakowanych już w kartoniki, nie utrudniaj sobie zadania i nie rozpakowuj pojedynczych elementów. Każde opakowanie zawiń w dekoracyjny papier do pakowania osobno. Następnie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej możesz połączyć ze sobą pojedyncze pudełka i na koniec przewiązać je wstążką. W ten sposób szybko i bez zbędnego komplikowania pracy stworzysz naprawdę elegancko  wyglądający, spójny prezent.  

Fot.: cottonbro studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*