Yeezy Boost 700: kultowy model w świecie sneakersów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W 2013 roku Kanye West wypuścił zaprojektowane przez siebie buty Yeezy Boost 750 w limitowanej ilości 9000 par.  Wyprzedały się one w 10 minut, zwiastując niebywały sukces komercyjny kolejnych projektów modowych rapera, który dopiero co przeszedł z Nike do Adidasa. Swoją decyzję motywował chęcią uzyskania pełnej kontroli nad wizualnym aspektem produkcji sneakersów. 

W sierpniu 2017 roku, kiedy na rynku niespodziewanie zadebiutował nowy, dziś ikoniczny model Yeezy, czyli Yeezy Boost 700, podzielił on początkowo fanów rapera, ponieważ różnił się od swoich poprzedników, jednak czas pokazał, że to ten model scementował pozycję Westa w świecie sneakersów. W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze informacje dotyczące Yeezy Boost 700!

Charakterystyka modelu 700

Fani kreatywnych decyzji Kanye Westa wiedzą, że po artyście można spodziewać się jedynie niespodziewanego. Dlatego też Yeezy Boost 700 zapisało się w historii marki znaczącą zmianą kierunku designu, który propagował West.

Z futurystycznych, opływowych modeli, takich jak Yeezy 350, projektant postanowił oddać hołd limitowanym, klasycznym sneakersom w stylu retro, o czym świadczy np. materiał w ciepłych odcieniach bieli i szarości w Yeezy Boost 700 Analog stojący w opozycji do poprzednich modeli pojawiających się częściej w żywych kolorach lub w zimnych barwach monochromatycznych (czystych bielach, beżach i w czerni). 

Yeezy Boost 700 Wave Runner

Dobrym przykładem unikalności modelu 700 na tle poprzedników jest jego pierwsza wersja nazwana Yeezy Boost 700 Wave Runner, w której możemy zaobserwować nową bardziej tradycyjną i ustrukturyzowaną, grubą i wysoką podeszwę buta, oraz połączenia zgaszonych kolorów: pomarańczowego, zielonego i czarnego odchodzących od minimalistycznego, oszczędnego w środkach designu modeli 350, 750 czy 900.

Złośliwi określali model Wave Runner jako „dad shoe (z ang. buty taty)” z uwagi na jego charakter nawiązujący do mody vontage, jednak innowacyjny projekt przetarł szlak dla innych dziś kultowych modeli sneakersów, takich jak Balenciaga Triple S wydanych miesiąc po debiucie Wave Runner. 

Mnogość tekstur i materiałów

Kolejną charakterystyczną cechą Yeezy Boost 700 jest ich konstrukcja składająca się z wielu rodzajów materiałów i tekstur, która nadaje im kunsztowny kształt oraz unikalny, nieco surowy, look zdradzający przywiązanie do detalu w projektach Kanye Westa.

Można zwrócić uwagę choćby na odblaskowe trzy paski Adidasa umieszczone pod cienką siatką oraz duże uchwyty na sznurówki. Sylwetka buta dopełniona jest natomiast szarym zamszem zamykającym oryginalną konstrukcję na gumowej podeszwie z pianką boost dla zapewnienia wygody użytkowania obuwia. 

Inne wersje Yeezy Boost 700

Ponieważ zapotrzebowanie na kolejne projekty Yeezy rosło, a Boost 700 zaznaczyły swoją pozycję na rynku sneakersów, to doczekaliśmy się kilku ich wydań. Historia Yeezy Boost 700 to modele takie jak Yeezy Boost 700 V2 i Yeezy Boost 700 V3. 

Yeezy Boost 700 V2

Wersja V2 od Yeezy charakteryzuje się w szczególności zwrotem w stronę palety kolorystycznej najbardziej lubianej przez fanów marki: w modelu Yeezy Boost 700 V2 Cream mamy do czynienia z monochromatycznymi zestawieniami metalicznych szarości przełamanych kremową bielą. Taki wybór kolorów to ciekawe połączenie kontrastujące z charakterystyczną dla 700 formą retro.

Znaczącą zmianą jest też ułożenie trzech pasków Adidasa horyzontalnie, dzięki czemu uzyskujemy wizualny efekt bardziej dynamicznej i lekkiej konstrukcji.

Yeezy Boost 700 V3 

Najciekawszym elementem wersji V3 oprócz dostępnych kolorów (np. dark glow i sunflower) jest wyposażenie ich w klatkę RPU, która jest luminescencyjna, czyli świecąca w ciemności. Oprócz tego kolejna wersja Boost 700 po raz kolejny odchodzi od oryginalnego modelu, pozbywając się części nakładających się na siebie materiałów i zdobień, wskazujących na kolejną erę futuryzmu w designie od Kanye Westa.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*