Zaproszenia ślubne ręcznie robione – 5 powodów, dla których warto się na nie zdecydować i co w nich napisać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sezon ślubny 2023 już niebawem, a zaproszenia ślubne to obowiązkowy element przygotowań do ślubu oraz wesela. To właśnie w zaproszeniach para młoda informuje swoją rodzinę oraz przyjaciół o nadchodzącej ceremonii zaślubin oraz odbywającym się po niej przyjęciu weselnym. Zaproszenia ślubne mogą przyjmować różne formy i style, ale ich podstawową funkcją jest poinformowanie bliskich o miejscu, dacie i godzinie uroczystości oraz o innych szczegółach związanych ze ślubem i weselem. Jak wybrać idealne zaproszenia na ślub? Jakie informacje na nich umieścić i dlaczego zaproszenia ślubne ręcznie robione będę świetnym wyborem? Wyjaśniamy!

Zaproszenia ślubne ręcznie robione – 5 zalet tego rozwiązania

Zaproszenia ślubne to dla pary młodej niesamowicie ważny element zbliżającej się ceremonii. Dobrze zaprojektowane i pięknie wykonane zaproszenia są bowiem piękną pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia, dzięki której para młoda będzie mogła w przyszłości wracać wspomnieniami do tego niesamowitego dnia. Dlaczego w naszej opinii warto zainwestować w zaproszenia ślubne ręcznie robione? Oto 5 powodów!

 1. Personalizacja. Zaproszenia ślubne ręcznie robione są unikalne i wykonane z myślą o Waszych indywidualnych potrzebach. Ręczne wykonanie umożliwia spersonalizowanie każdego, nawet najmniejszego elementu zaproszenia. Wybierając zaproszenia ślubne ręcznie robione macie bezpośredni wpływ na ich kolor, czcionkę, papier, kopertę, lak i wiele innych. Takie zaproszenia to spełnienie Waszych najskrytszych, ślubnych marzeń. 
 2. Niepowtarzalność: Ręcznie robione zaproszenia na ślub są unikatowe, co oznacza, że nawet jeśli są one do siebie podobne, nie znajdziecie dwóch idealnych kopii. Każde zaproszenie będzie nieco inne, co czyni je szczególnym i wyjątkowo cennym.
 3. Wysoka jakość. Ręcznie robione zaproszenia ślubne wykonane są zazwyczaj z najwyższej jakości – niekiedy nawet luksusowych – materiałów. Ręcznie robiony papier, niepowtarzalne tkaniny, płatki złota, wstążki czy prawdziwe, suszone kwiaty? Kupując gotowce nie możecie na to liczyć. Zależy Wam na klasie i elegancji? W takim razie postawcie na zaproszenia ślubne ręcznie robione. 
 4. Pasja i serce. Ręcznie robione zaproszenia ślubne to rękodzieło, którego twórcy wkładają w jego wykonanie ogrom serca, umiejętności, pasji i zaangażowania. Maksymalna precyzja, wiele godzin pracy i mnóstwo energii – to wszystko i wiele więcej wkładają oni w tworzenie zaproszeń, które Was zachwycą. 
 5. Luksus. Ręcznie robione zaproszenia ślubne to wybór, który kojarzy nam się z luksusem. Otrzymujące je osoby czują się wyróżnione faktem, że tak bardzo natrudziliście się, aby stworzyć te małe – dedykowane im – dzieła sztuki. 

Jakie informacje warto zamieścić w zaproszeniu na ślub i wesele?

Zaproszenia ślubne powinny zawierać kilka kluczowych informacji, dzięki którym goście będą mogli zaplanować swoją obecność na ceremonii ślubnej oraz na weselu. W zaproszeniu informujemy ich:

 • kto zaprasza na wesele (imiona i nazwiska pary młodej),
 • kogo zaprasza na wesele (informujemy o tym, czy zapraszamy dane osoby / daną osobę z dziećmi czy bez nich / z osobą towarzyszącą bądź bez niej)
 • gdzie i o której odbywa się ceremonia ślubna,
 • gdzie i o której odbywa się przyjęcie weselne,
 • czy z kościoła / urzędu goście będą mieli zapewniony transport na salę weselną czy muszą zorganizować transport we własnym zakresie,
 • jakich prezentów oczekujemy lub o jakie nie prosimy,
 • czy zapewniamy im nocleg,
 • czy obowiązuje określony dress code (np. white party),
 • do kiedy i w jaki sposób powinni oni potwierdzić swoje przybycie.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*