Asisstance krótkoterminowe – metoda na bezpieczne wakacje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podczas dalekich podróży autem może zaskoczyć nas wiele problemów różnego rodzaju. Pusty bak, rozładowany akumulator, usterka – będąc posiadaczami samochodu, nigdy nie możemy być do końca pewni, co się wydarzy. W przypadku, gdy planuje się daleką podróż, warto wyposażyć się w taką polisę ubezpieczeniową, jak assistance krótkoterminowe.

Czym jest assistance krótkoterminowe?

Z pewnością słyszałeś już o takim rodzaju ubezpieczenia samochodu, jak assistance. Ubezpieczyciele nierzadko dodają je do ubezpieczenia OC w okrojonych formach. Czym jest z kolei assistance krótkoterminowe?

Assistance krótkoterminowe to świetny wybór, gdy wybieramy się w podróż o określonych ramach czasowych. Polisa krótkoterminowa działa przez dany okres zawarty w umowie, obowiązujące od kilku dni do nawet miesiąca. Posiadacze tego rodzaju ubezpieczenia assistance mogą liczyć na pomoc ubezpieczyciela w razie, gdyby wystąpiła awaria samochodu czy inne niespodziewane zdarzenie. Należy pamiętać jednak, że rodzaj pomocy, która zostanie nam udzielona, jest ściśle określony w umowie, którą podpisujemy przy zakupie polisy. Warto zatem dogłębnie przemyśleć wybór, który podejmujemy.

Na jakiego rodzaju pomoc możemy liczyć, jeśli wykupimy assistance na wakacje?

Assistance krótkoterminowe okazuje się szczególnie przydatne w przypadku zagranicznych podróży z wielu powodów.

Będąc posiadaczami assistance, możemy uzyskać pomoc różnego rodzaju. Może być to pomoc techniczna, obejmująca naprawę auta bądź holowanie samochodu. Jeśli osoby podróżujące autem nie są w stanie jechać dalej, ubezpieczyciel powinien także zakwaterować je w hotelu.

Ponadto może zdarzyć się sytuacja, w której nie będziemy w stanie porozumieć się z mieszkańcami danego kraju. Nie w każdym państwie można załatwić bezproblemowo różne sprawy, posługując się wyłącznie językiem polskim lub angielskim. Jeśli jesteśmy posiadaczami polisy assistance, ubezpieczyciel może załatwiać za nas poszczególne sprawy związane z naszym samochodem, a także udzielić nam istotnych informacji na temat podróży w tym obszarze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pakietu assistance krótkoterminowego?

Istnieje kilka aspektów, które warto sprawdzić przed zakupem danego pakietu assistance. Są to między innymi:

  • okres, w którym można zgłosić daną awarię – niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą zastrzegać sobie termin, do którego należy poinformować je o zdarzeniu, aby udzieliły pomocy;
  • obszar, na którym polisa obowiązuje – wybierając się za granicę, należy bezwzględnie wybrać polisę, która będzie obowiązywać w danym kraju i krajach mijanych po drodze;
  • limit holowania – warto wybrać ofertę, zgodnie z którą ubezpieczyciel ponosi ewentualne koszty holowania na jak największej odległości.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeń?

Szukasz najlepszej oferty ubezpieczenia, lecz masz trudności ze znalezieniem korzystnego assistance krótkoterminowego? Polisę ubezpieczeniową tego rodzaju oferuje niewielu ubezpieczycieli na rynku. Warto korzystać z wszelkich dostępnych pomocy, takich jak informacje podane na stronie rankomat.pl, czy zestawienia polis, które kompiluje kalkulator OC. Wybierz polisę ubezpieczeniową, korzystając z wiedzy ekspertów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*