Puste przestrzenie w pudełkach często przyczyniają się do tego, że zapakowane produkty ulegają uszkodzeniom. Wypełniacze pomagają zapewnić bezpieczeństwo wysyłanym przedmiotom i jednocześnie mogą stanowić dodatkową formę dekoracji. Wybieramy funkcjonalne i estetyczne wypełniacze do paczek.
Rozwój branży e-commerce wiąże się z koniecznością podejmowania nowych decyzji w zakresie zamówień i opakowań. Z pewnością istotne staje się dobranie odpowiedniego wypełnienia, które zajmie puste przestrzenie w pudełku i zminimalizuje przemieszczanie się towaru w środku. Z jednej strony wybór wypełniacza ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo produktów podczas transportu, z drugiej – wpływa także na to, jak przesyłka jest postrzegana przez klienta. Decyzje odnośnie do wyboru wypełnienia powinny również uwzględniać dbałość o ochronę środowiska czy mądre gospodarowanie powierzchnią magazynową.
Choć funkcja estetyczna wypełniacza jest bardzo istotna, to pod uwagę powinniśmy wziąć jeszcze kwestie praktyczne. Przede wszystkim wypełnienie dopasowujemy do towaru znajdującego się w opakowaniu. Delikatniejsze i narażone na uszkodzenia produkty muszą być szczególnie starannie przygotowane do wysyłki. W ich przypadku wypełnienie powinno być mocne i odporne. Odpowiedni wypełniacz chroni przed wstrząsami i uszkodzeniami, więc musi być na tyle stabilny i solidny, aby w razie ewentualnego uderzenia w opakowanie produkt w środku pozostał nienaruszony. Z jakich wypełniaczy warto korzystać? Prezentujemy kilka propozycji.
Wśród ekologicznych i naturalnych wypełniaczy, które pełnią również funkcję estetyczną, warto wskazać wełnę drzewną. Są to biodegradowalne długie i cienkie wiórki drewniane, szczególnie dobrze komponujące się z drewnianymi i kartonowymi opakowaniami. Wełna drzewna wyróżnia się delikatnym, drewnianym aromatem, więc oferuje wrażenia nie tylko wzrokowe, lecz także zapachowe. Sprawdzi się w przypadku pakowania produktów spożywczych, win, kaw, herbat, ceramiki, szkła czy kosmetyków.
Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem są wypełniacze SizzlePak, które wykonuje się z papieru kraft. Przypominają papierowe, niewielkich rozmiarów zygzaki, które idealnie wypełniają wszystkie wolne przestrzenie w pudełkach. Nie tylko zapewniają doskonałą amortyzację znajdujących się w opakowaniu produktów, lecz także są wyjątkowe lekkie, dzięki czemu nie zwiększają wagi paczki.
Jeśli zależy nam na wyjątkowo dekoracyjnym wypełnieniu, możemy zdecydować się na bibułę. Dzięki dostępności wielu kolorów dopasujemy ją do rodzaju zapakowanego towaru. Bibułę warto pociąć na drobne kawałki albo mocno ją pognieść, wówczas będzie prezentować się bardziej efektywnie. Co najważniejsze, taki wypełniacz ma właściwości amortyzujące.
Pewnie mało kto mógłby pomyśleć o suszonych kwiatach jako wypełnieniu, ale nie da się ukryć, że to rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, lecz także oryginalne. Kwiaty można uznać za romantyczne, więc świetnie sprawdzą się w przypadku wysyłania paczek z bielizną, biżuterią i naturalnymi kosmetykami. Takie wypełnienie możemy przygotować samodzielnie, wystarczy po prostu zebrać i ususzyć kwiaty. Unikajmy płatków żywych roślin, gdyż mogą one zabarwić produkty.
Zdj. główne: congerdesign/pixabay.com