Jak pakować prezenty?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wręczanie prezentów jest jednym z najprzyjemniejszych momentów, a w ciągu roku pojawia się do tego wiele okazji. Poza wyborem idealnego prezentu problemem często jest także jego zapakowanie. Za dużą część przyjemności z odpakowywania prezentu odpowiada jego opakowanie. Ładnie prezentujący się upominek robi też na obdarowanej osobie duże wrażenie, dzięki czemu jest to dla niej o wiele milsze doświadczenie. Jak pakować prezenty w łatwy, ale efektowny sposób?   

Pakowanie w papier ozdobny   

Podstawą do ładnego opakowania prezentowego jest schludne i umiejętne zawinięcie go w papier. Najłatwiej jest oczywiście w przypadku prezentów w prostopadłościennych pudełkach. W tym przypadku należy uważać tylko na to, by nie użyć zbyt dużo papieru. aby się nie gniótł, a na krawędziach powstały ostre, gładko przylegające do opakowania zagięcia. Dużo lepiej od zwykłej taśmy klejącej sprawdza się taśma dwustronna, która daje dużo ładniejszy i bardziej profesjonalnie wyglądający efekt.   

Bardziej skomplikowane i nietypowe kształty prezentów możesz zapakować w kształcie cukierka lub ananasa. Świetnie w ten sposób pakują się tuby, butelki oraz inne niewymiarowe kształty. 

Kiedy już masz starannie zapakowaną bazę, pora na to, co robi największe wrażenie, czyli ozdoby i dodatki. Przez paczkę przewiąż wstążkę i wykończ ną na górze dużą kokardą. Możesz też dołożyć suszone lub upięte z tiulu kwiaty oraz ozdobne rozety. Dekoracje wykonane z bibuły lub krepiny dodadzą trójwymiarowości całemu opakowaniu i sprawią, że będzie ono bardziej efektowne. 

Minimalistyczne opakowanie  

Jeśli nie masz zdolności manualnych lub czasu, by owinąć prezent w papier, możesz postawić na minimalizm i zawiązać na samym prezencie tylko wstążkę z kokardą. Sama rozeta przyczepiona na taśmę dwustronną również zda egzamin. Bardziej efektowne, ale droższe będzie włożenie prezentu do ozdobnego pudełka. Takie opakowania kosztują od kilku do kilkunastu złotych i pozwalają na ładne zapakowanie wieloelementowego prezentu. Minimalizm może też wyrażać się w prostocie wykorzystanych materiałów. Szary papier lub gazeta oraz jutowy sznurek złożą się na bardzo ładny, rustykalny prezent, idealny dla miłośnika ekologii i życia w duchu zero waste.  

Opcja dla zabieganych  

Jeśli nie masz czasu, żeby kupować papier do pakowania, wstążki i ozdoby, a później poświęcić kilkadziesiąt minut na ciekawe i schludne zapakowanie prezentu, na niektórych stronach możesz zamówić prezent już zapakowany. W sklepie internetowym https://swistakpakuje.pl/ możesz kupić wiele nietypowych i spersonalizowanych upominków z możliwością zapakowania prezentu przed wysyłką. Jest to opcja idealna dla osób zabieganych lub tych, którzy za nic nie potrafią zapakować prezentu, ale nie chcą iść na łatwiznę. Oczywiście podarunek można zawsze włożyć do zwykłej, prostej torby prezentowej, które również występują w wielu pięknych wariantach. Jest to jednak opcja zdecydowanie najmniej oryginalna i osobista, a dla wielu osób pozostaje ostatecznością, a nie pierwszym wyborem.   

Pięknie zapakowany prezent pokazuje obdarowanej osobie, że jest dla Ciebie ważna i wyjątkowa. Istotna jest oczywiście przede wszystkim zawartość opakowania oraz to, że upominek jest wręczony od serca, jednak przyjemność z rozpakowywania profesjonalnie i pomysłowo ozdobionego prezentu jest dużo większa.   

Zdjęcie główne: pexels.com/ ANTONI SHKRABA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*