Jak pakować towar do wysyłki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poprawne zapakowanie towaru do wysyłki to kluczowa kwestia – wpłynie ono nie tylko na bezpieczeństwo Twojej paczki, ale również wrażenia odbiorcy. Jeżeli prowadzisz działalność związaną z wysyłaniem przedmiotów do klientów, koniecznie zadbaj o to, by Twoje towary docierały do swoich nowych właścicieli w pięknym opakowaniu.

Jak pakować towary?

Pakowanie każdego przedmiotu powinno odbywać się w sposób zapewniający poszczególnym rzeczom bezpieczny transport do punktu docelowego. Warto więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ich przed potencjalnym uszkodzeniem. Może w tym pomóc obkurczanie sleeve, które polega na zaciskaniu etykiet termokurczliwych na określonych produktach. W ten sposób wszystkie przedmioty zostają otoczone wytrzymałym materiałem (zazwyczaj folią PCV lub PET). Chroni to rzeczy przed uszkodzeniem z powodu kontaktu z warunkami atmosferycznymi lub w wyniku działań mechanicznych, na przykład tarcia. Jeśli nie masz możliwości wykonania obkurczania sleeve, przydatna może być folia przezroczysta lub czarna. Ten materiał doskonale zabezpiecza towary przed wilgocią i przypadkowym zabrudzeniem. Jeżeli masz do czynienia z przedmiotami szklanymi, porcelanowymi lub wykonanymi z innego kruszca podatnego na pękanie i uszkodzenia, koniecznie postaraj się o dodatkowe zabezpieczenie (na przykład styropian lub folię bąbelkową) i odpowiednią stabilizację rzeczy wewnątrz zewnętrznego opakowania. 

Kwestie estetyczne 

Istotne w trakcie pakowania towarów są również kwestie estetyczne. Jeśli zależy Ci na opinii klienta i chcesz, żeby na długo zapamiętał Twoje usługi, postaraj się, by paczka od Ciebie wyglądała profesjonalnie. Dobrym pomysłem jest przede wszystkim umieszczanie wszystkich wysyłanych towarów w kartonach lub pudełkach – w ten sposób są mniej podatne na uszkodzenia, a przesyłka wygląda estetyczniej. W budowaniu marki pomóc może Ci także umieszczanie naklejek z logo lub karteczek z podziękowaniami za skorzystanie z Twoich usług wewnątrz paczek. 

Zadbaj o transport

Pamiętaj, że aby towar dotarł do klienta w odpowiednim stanie, musisz zadbać nie tylko o odpowiednie zapakowanie, ale również całą trasą, którą ma odbyć paczka. Możesz w tym celu skorzystać z usług logistycznych zewnętrznej firmy – ciekawą ofertę znajdziesz na przykład na stronie: https://packlab.pl/. Pamiętaj, żeby pytać klientów o opinie na temat transportu i stanu paczek – na tej podstawie będziesz w stanie ocenić pracę firm kurierskich.

Zdjęcie główne: pexels.com/Liza Summer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*