Winietki i zaproszenia na imprezy. Zrób je sam

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz zdolności manualne i chcesz zaoszczędzić, to warto samodzielnie wykonać winietki i zaproszenia na imprezę. W jaki sposób można je zrobić?

Jak zrobić samodzielnie winietki na imprezę?

Winietki muszą być dopasowane do stylu przyjęcia. Na winietkach ślubnych powinna być taka sama czcionka, co na zaproszeniach oraz tytułowej stronie w księdze gości. Dzięki temu wszystko będzie ze sobą współgrało.

Winietki używa się na uroczystościach rodzinnych typu chrzest, wesele czy urodziny, kiedy jest problem, aby goście usiedli dowolnie przy stole. Wiele osób zleca wykonanie tej dekoracji stołu firmie. Nic w tym dziwnego, przecież jest to oszczędność czasu i pieniędzy.

Ten rodzaj dekoracji stołu, niezależnie od charakteru uroczystości, można wykonać samodzielnie. Należy pamiętać, aby były estetycznie wykonane w kolorze przewodnim przyjęcia. Winietki można zaprojektować w Photoshopie lub darmowym Gimpie albo Canvie. Następnie wydrukować na papierze o dowolnej grubości.

Wykonanie winietek krok po kroku 

Jeśli nie umiesz obsługiwać zaawansowanych programów graficznych. Nie martw się. Winietki możesz wykonać również w Wordzie lub innym edytorze tekstu.

Kartka w programie Word ma wymiar 210 x 297 mm. Tym samym zmieści się na niej 6 winietek o klasycznym wymiarze 98 x 52 mm. Możesz zmienić obszar druku, lecz najpierw sprawdź, jaki margines ma drukarka. Dzięki temu unikniesz błędów w drukowaniu.

Wykonaj podział obszaru roboczego, dzieląc dłuższy bok na 2 części, a krótszy na 3 części. Można to zrobić np. za pomocą narzędzia wstaw tabelę. Przed wydrukiem pamiętaj, aby ją usunąć.

W każdej części umieść imię i nazwisko oraz wybraną wcześniej przez siebie grafikę. Jeśli chcesz umieścić na 2 stronie winietki tekst lub obrazek, to obróć go o 180°. Jeśli tego nie zrobisz, to po wydrukowaniu będzie on do góry nogami.

Wydrukuj winietki na papierze o gramaturze od 200g/m2 wzwyż. Dzięki temu będą stabilniejsze. Następnie wytnij i gotowe.

Jak zrobić samodzielnie zaproszenie na imprezę?

Zaproszenia własnoręcznie wykonane cieszą się bardzo dużą popularnością. Mogą być świetnym sposobem na zaprezentowanie np. motywu przewodniego wesela. Zaproszenie DIY to modny sposób na dużą oszczędność.

Aby zaproszenia prezentowały się elegancko, to powinny być ozdobione zalakowaną pieczęcią z wosku. Ciekawym rozwiązaniem są spersonalizowane zaproszenia ślubne, które odzwierciedlają pasję osoby zapraszającej na przyjęcie.

Wykonanie zaproszeń krok po kroku

Zaproszenie, tak jak winietki, można wykonać samodzielnie na komputerze. Najlepiej jest to zrobić w programie graficznym np. Canva, PhotoShop lub Gimp. Wykonanie zaproszeń wymaga dokupienia innych akcesoriów np. kopert, sznurka, itp.

Zaproszenia można wykonać w zwykłym edytorze tekstu lub pobrać gotowy projekt z internetu – najczęściej takie projekty są dodatkowo płatne. Gdy będziesz miał tekst zaproszenia, umieść na nim gotowe grafiki i wydrukuj.

Zdjęcie główne: pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*