Co warto wrzucić do przesyłki, by klienci do Ciebie wracali?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tradycyjne działania marketingowe warto wspierać dodatkowymi narzędziami, na przykład gadżetami reklamowymi, które możemy umieszczać w przesyłkach dla klientów. Niepozorne, ale praktyczne przedmioty mogą pełnić funkcję reklamy, dzięki której nasza marka stanie się bardziej rozpoznawalna.

Jeśli prowadzisz własny biznes, z pewnością zastanawiasz się, co robić, by klienci chcieli do Ciebie wracać. Możesz, a nawet powinieneś działać na różne sposoby. Przede wszystkim dbaj o swoją stronę internetową, nie tylko jej aspekty wizualne, lecz także techniczne, aby szybko i sprawnie działała.

W dzisiejszych czasach powoli koniecznością staje się prowadzenie firmowych profili w mediach społecznościowych, które wbrew pozorom mają wiele zalet, ponieważ pozwalają nawiązywać relacje z odbiorcami i angażować ich do budowania społeczności wokół marki. To także świetny sposób na promocję w środowisku internetowym. Dobrym pomysłem jest również inwestycja w gadżety reklamowe, które będą pełnić funkcję nośnika kreującego pozytywny wizerunek marki i zwiększającego jej rozpoznawalność.

Jakie rodzaje gadżetów reklamowych są skuteczne i popularne?

Gadżety reklamowe muszą być przydatne i wykonane z dobrych jakościowo materiałów, bo tylko to sprawi, że marka będzie dobrze się kojarzyć. Na akcesoriach umieszcza się zazwyczaj logo firmy i podstawowe informacje o niej, co pozwala utrwalać wizerunek marki wśród klientów. Gadżety dobierajmy w przemyślany sposób, nie decydujmy się na niepraktyczne przedmioty, które szybko wylądują w koszu lub zostaną rzucone w kąt i zapomniane. Naszym celem powinno być jak najdłuższe oddziaływanie na klienta, tak aby nasza marka utrwaliła się w jego pamięci i kojarzyła się z dobrą jakością.

Akcesoria reklamowe możemy umieszczać na przykład w torbach papierowych albo kartonikach. W działaniach marketingowych warto wykorzystywać takie przedmioty, jak:

 • personalizowane karteczki,
 • pendrive’y,
 • naklejki,
 • długopisy,
 • breloki,
 • kubki,
 • torby reklamowe (najlepiej materiałowe, ewentualnie papierowe),
 • koszulki,
 • podkładki pod mysz,
 • parasole,
 • słuchawki.

Wszystkie powyżej wymienione przedmioty cechują się niewielkimi rozmiarami, więc bez problemu umieścimy je w przesyłkach stworzonych z myślą o naszych klientach. Zaletą takich gadżetów jest również przydatność, dzięki czemu możemy mieć pewność, że obdarowana osoba będzie korzystać na co dzień z naszych długopisów czy kubków.

Jakimi cechami powinny wyróżniać się idealne akcesoria reklamowe?

Wiemy już, co warto wrzucić do przesyłki, aby klienci do nas wracali, więc teraz przyjrzyjmy się bliżej cechom, którymi powinny się wyróżniać reklamowe akcesoria. Przede wszystkim zadbajmy, aby gadżety zostały wykonane starannie i z trwałych materiałów. Dzięki temu nasza marka będzie kojarzona z elegancką estetyką i dobrą jakością.

Zwróćmy również uwagę na design. Akcesoria reklamowe muszą być nie tylko praktyczne, lecz także atrakcyjne pod względem wizualnym i ponadczasowe. Stawiajmy na proste, ale oryginalne projekty, które zapadną w pamięci klientów. Unikajmy nadmiaru nadruków i informacji, które przytłoczą dany przedmiot. Istotne jest także dostosowanie gadżetów do odbiorcy i okoliczności. Inne akcesoria przydadzą się osobom dorosłym, a inne dzieciom i nastolatkom.

Zdj. główne: kaboompics/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*