Porady dotyczące noszenia obuwia na platformie: jak uniknąć bólu i problemów zdrowotnych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Obuwie na platformie doskonale się prezentuje, jednak podczas jego noszenia mogą pojawiać się pewne dolegliwości bólowe. Warto zapoznać się z najlepszymi poradami i dowiedzieć się, jak uniknąć bólu oraz problemów zdrowotnych podczas noszenia tego typu obuwia.

Dopasowanie obuwia

Uniknięcie bólu oraz problemów zdrowotnych w przypadku noszenia obuwia na platformie jest możliwe dzięki odpowiedniemu dopasowaniu butów do swoich stóp. Warto zdecydować się na wybór butów na platformie, które dobrze będą się trzymały stóp. Jest to możliwe między innymi dzięki obecności pasków, paseczków, klamerek, a także zatrzasków. Stabilne buty będą dobrze leżeć, co zapobiegnie powstawaniu otarć, a także dyskomfortu podczas chodzenia. Wśród polecanych modeli wygodnego obuwia na platformie można wyszczególnić wysokiej jakości czółenka.

Odpowiedni rozmiar

Wybierając buty na obcasie, powinno się zwrócić szczególną uwagę także na ich rozmiar. Warto zmierzyć rozmiar swoich stóp oraz sprawdzić rozmiary butów u konkretnych producentów w odniesieniu do ich wymiarów. Na przestrzeni lat rozmiar stopy może się nieco zmieniać, dlatego warto go kontrolować. Stopy nie powinny być nadmiernie ściśnięte wewnątrz butów na platformie. Zbyt mała ilość miejsca może utrudniać swobodne chodzenie, a w niektórych przypadkach nawet je uniemożliwiać. Warto wybrać buty, w których będzie możliwe swobodne poruszanie palcami. Będą one znacznie wygodniejsze niż zbyt ciasne buty, które utrudniają swobodę ruchów.

Dostosowanie chodu

Kolejną istotną kwestią w przypadku wyboru butów na obcasach w formie platformy jest dostosowanie swojego chodu do tego typu obuwia. W butach na płaskiej podeszwie chodzi się nieco inaczej niż w obuwiu na wysokim obcasie. Podczas chodzenia w butach na platformach sylwetka ciała układa się inaczej, co warto wziąć pod uwagę. Dzięki temu możliwe będzie zminimalizowanie dyskomfortu podczas chodzenia, a także uniknięcie dolegliwości bólowych wynikających z otarć. Warto poćwiczyć chodzenie na obcasach, zanim się wyjdzie w nowych butach na ulicę, co pozwoli poczuć się swobodnie i naturalnie.

Jakość obuwia

Podczas wyboru wygodnych butów na platformie powinno się zwrócić uwagę także na jakość wybranego obuwia, która ma dość duże znaczenie podczas codziennego funkcjonowania. Dlatego warto wybierać buty znanych i renomowanych marek, które podczas produkcji wykorzystują najlepszej jakości materiały. Stanowią one gwarancję jakości oferowanych produktów, które przez dłuższy czas zachowają swoją pierwotną formę. Doskonałym wyborem będą buty stworzone z naturalnych materiałów, takich jak na przykład skóra. Szeroką ofertę kolekcji damskiej można znaleźć w sklepie internetowym Euro Buty.

Silikonowe wkładki

W przypadku odczuwania dyskomfortu podczas noszenia butów na platformie warto zdecydować się na silikonowe wkładki. Żelowe wkładki można umieścić pod podbiciem, za piętą, a nawet pod całą powierzchnią stopy. Dzięki nim stopa będzie miała zapewnione odpowiednie wsparcie, a poruszanie się w butach będzie wygodniejsze. Dodatkowo zminimalizowane zostaną dolegliwości bólowe, a stopa nie będzie się nadmiernie ślizgać w butach.

Zdjęcie: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*