Szlifierka do drewna. Jaką wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szlifierka to najbardziej uniwersalne narzędzie i absolutny must have rękodzielnika, który pracuje z drewnem, bądź właściciela przydomowego warsztatu. Odpowiednio dobrana może znacznie ułatwić codzienne prace.

Na początku warto zadać sobie pytanie, jaki efekt chcemy osiągnąć, z jakim rodzajem powierzchni będziemy pracować oraz jak duża jest powierzchnia, która potrzebuje obróbki.

Szlifierka taśmowa

Idealna do dużych i płaskich powierzchni. Dobrze pracuje z płytami lakierowanymi i litym drewnem. Wydajna i skuteczna – poradzi sobie nawet z dość grubym lakierem czy farbą. Nie dotrzesz nią jednak do narożników. W przypadku zakupu takiej szlifierki wróć uwagę przede wszystkim na możliwość regulacji kąta nachylenia.

Szlifierka mimośrodowa

Poradzi sobie z bardziej szczegółowymi, mniejszymi powierzchniami z nieregularnościami; dobra także do powierzchni metalowych, jednak nie dotrze do narożników. Świetna, gdy chcesz odświeżyć stare meble lub nadać im nowego charakteru. Po zmianie rodzaju tarczy tego szlifierka mimośrodkowa może pełnić także funkcję polerki.

NASZA WSKAZÓWKA:

Przy wyborze szlifierki zwróć uwagę na to, czy posiada pojemniczek, do którego zasysa się pył. Zapewni Ci to większy komfort pracy i czystość.

Szlifierka oscylacyjna

Ta szlifierka posiada prostokątną stopę, dzięki której świetnie poradzi sobie np. z narożnikami. Dobrze sprawdza się też w przypadku mebli i blatów. To idealny wybór dla początkujących, bo jej używanie nie wymaga specjalnych umiejętności. Taki sprzęt sprawdzi się np. przy domowym remoncie.

Szlifowanie drewna
(fot. gilaxia / E+ / Getty Images)

Szlifierka typu delta

Weteranka wśród szlifiarek! Poradzi sobie wszędzie tam, gdzie nie dotrą jej poprzedniczki (np. w wąskich szczelinach). Jest dość niewielkich rozmiarów, dlatego często polecana jest do drobnych prac rękodzielniczych lub samodzielnego majsterkowania w domu.

NASZA WSKAZÓWKA:

Przy zakupie sprawdź również dodatkowe funkcje szlifierki, np. uchwyt antypoślizgowy lub możliwość zmiany prędkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*