Pomysły na świąteczne prezenty dla pracowników

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Święta to doskonały moment, aby obdarować prezentami nie swoich najbliższych, ale także swoich pracowników. Może okazać się to jednak bardzo trudne. Zobacz, jakie upominki możesz wręczyć swoim członkom zespołu.

Karty podarunkowe

Według jeden z zagranicznych platform aż 75% pracowników chciałoby otrzymać kartę podarunkową. Taki upominek daje dużą swobodę wyboru. Dzięki niemu każdy obdarowany może dowolnie rozdysponować otrzymaną kwotę w sklepie stacjonarnym lub sieci. Karty, które warto wybierać to:

  • cyfrowe karty podarunkowe, które dają dostęp do np. HBO GO lub Netflix;
  • karty przedpłacone na zakupy w znanych agregatach jak Allegro; 
  • karty podarunkowe do sklepów online z produktami cyfrowymi np. Storytel; 
  • bony na zakupy w sklepach sportowych; 
  • karty na zakupy w sklepach RTV/AGD;
  • karty podarunkowe do drogerii lub księgarń.

Pamiętaj jednak, aby wszyscy pracownicy otrzymali bony o takiej samej wartości pieniężnej. Jest to bardzo ważna kwestia, aby nikogo nie stawiać wyżej. 

Voucher na przeżycia

Twojego pracownika z pewnością ucieszy relaksacyjny masaż, rodzinny weekend za miastem czy wypad do kina. Takie wspomnienia zostaną z nim na dłużej.  Dlatego kolejnym oryginalnym prezentem będzie voucher online na wycieczki, sportowe atrakcje czy odprężające zabiegi. Oto kilka pomysłów, jakie najlepiej wybierać:

  • pakiety SPA, vouchery na makijaż lub wizytę w salonie fryzjerskim; 
  • vouchery na niesamowite przeżycia jak lot szybowcem czy jazda szybkim samochodem; 
  • taki, który umożliwi realizację hobby np. wizyta na strzelnicy, warsztaty kreatywne;
  • vouchery do kina, restauracji czy teatru.

Vouchery mogą stać się doskonałą alternatywą dla oklepanych, często powtarzalnych i niedopasowanych prezentów. 

Kursy i szkolenia dla pracowników

Równie świetnymi prezentami dla pracowników okazać się mogą szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, warsztaty hobbistyczne czy kursy językowe. I to wcale nie oznacza, że musisz wydawać na to ogromną ilość pieniędzy. Ceny kursu online języka angielskiego zaczynają się już od 200,300 zł. Zaś proste kursy programistyczne i komputerowe wyniosą około kilkudziesięciu złotych.

Dzięki takiemu podarunkowi inwestujesz jednocześnie w rozwój swojego pracownika. Jeśli jednak twój budżet jest mocno ograniczony, świetną opcją może okazać się także opłacenie abonamentu na biznesowe e-booki lub audiobook.

Paczki świąteczne

Kosze Bożonarodzeniowe, czy boxy, chociaż mniej oryginalne nadal sprawdzą się jako idealny prezent dla twoich pracowników. Będą bezpieczną opocją jeśli wrzucisz do nich kilka produktów jak słodycze, kawa czy herbata. Możesz jednak podejść do tego bardziej oryginalnie i zamiast powtarzających się rzeczy umieścić w takiej paczce rzeczy, które dopasujesz do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Wybierz zestaw miodów, zestaw naturalnych ziół lub koszt prezentowy BIO ze zdrową żywnością — możliwości jest naprawdę sporo, wystarczy tylko odrobina wyobraźni.

Zdjęcie główne: pexels.com/Andrea Piacquadio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*