Przewodnik po zabawkach dla dzieci dla początkujących

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka jest tematem niezwykle szerokim, szczególnie dla osób początkujących. Zarówno duży wybór asortymentu w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych sprawia, że kupno konkretnej zabawki graniczy wręcz z cudem. Niestety mimo różnorodności na rynku zabawek, większość z nich dość szybko się nudzi i odchodzi w zapomnienie. Jak więc wybrać rzecz, która będzie dla dziecka praktyczna, bezpieczna i nie znudzi się po kilku dniach?

Jaka powinna być zabawka dla dziecka?

Decydując się na zakup zabawki dla dziecka, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz to by była ona w pełni bezpieczna. Naturalnym jest więc, że dla malucha nie dobierzemy nic, co ma dużo małych elementów, które mogą zostać połknięte i stanowić realne zagrożenie. Unikać należy również zabawek o ostrych krawędziach. Zabawki powinny być miękkie i elastyczne. 

Z całą pewnością dziecko ucieszy się z uniwersalnych gadżetów. Dobrze sprawdzą się pluszaki, piłeczki czy klocki, których wielkość powinna być uzależniona od wieku dziecka. 

Szukając zabawki, bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo oraz ile lat ma dziecko. W dalszej kolejności zwracamy uwagę na materiał oraz jakość wykonania. Zabawka nie może być zrobiona z ostrego plastiku, a z materiału, który będzie miękki i elastyczny. 

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka z jednej strony muszą być bezpieczne, składać się w większości z dużych elementów, co zapobiegnie połknięciu części, a z drugiej mieć lekką i przyjemną konstrukcję. Unikać należy wszelkich plastików i twardych fragmentów. Wybierając zabawkę, warto wziąć także pod uwagę rozwój zdolności manualnych u niemowlaka. Kwestia zachowania bezpieczeństwa powinna stanowić priorytet. 

Zabawki dla starszych dzieci

W starszym wieku zabawa stanowi ważny element rozwoju dziecka. Dzięki licznym przedmiotom nasza pociecha poznaje świat, uczy się nowych rzeczy i rozwija wiele nowych umiejętności. Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę, jakie możliwości nauki daje zabawka. Ponadto musi angażować dziecko na kilka kolejnych godzin.

W tym wieku pociecha poznaje także swoich pierwszych idoli – między innymi znanych super bohaterów z telewizji. Zabawki Batman czy zabawki Spider-Man będą strzałem w dziesiątkę. Do dyspozycji dostajemy figurki czy klocki Lego. 

Idealnie rozwijającą zabawą będzie także układanie puzzli czy różnego rodzaju gry karciane. W przypadku chłopców dobrym wyborem będzie także kupno samochodzików, licznych dodatków do nich, torów wyścigowych itp. Z kolei dziewczynki będą ucieszone z pewnością z lalek, domków dla nich czy zabawowych zestawów kuchennych.

Podsumowanie

Dobierając zabawki dla swoich pociech, należy brać pod uwagę takie elementy jak bezpieczeństwo oraz wiek dziecka. To właśnie w dużej mierze wiek będzie przekładać się na możliwości zakupowe. Szukając inspiracji dla niemowlaka, warto szukać przedmiotów wykonanych z lekkich i miękkich materiałów. Są one z jednej strony przyjazne dziecku, a z drugiej gwarantują ochronę. Ponadto należy unikać małych części, które mogą zostać połknięte.

Wybór dla nieco starszego dziecka będzie już znacznie prostszy, dając więcej możliwości. Poszukiwania pomysłów warto zacząć od ulubionych herosów naszej pociechy. Zabawki z motywami związanymi z Batmanem czy Spider-Manem będą szczególnie lubiane przez dziecko. Zabawki Marvel będą z pewnością w stanie zaciekawić dziecko na wiele godzin.

Fot.: materiał prasowy Klienta 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*